deneme bonusu veren siteler

YAŞASIN OKULUMUZ (2005-2013)

2004 yılında Show TV ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte “Yaşasın Okulumuz” diyerek yola çıktık. Hedefimiz, halkımızın ve bağışçılarımızın desteğiyle 81 ilde 81 köy ilköğretim okulumuzu onarmaktı. Hedefi kısa zamanda aştık, bugün 204 köy ilköğretim okulunu onarmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

2003 yılında GAP Bölgesi’nde eğitim gören çocuklarımıza yaptığımız ziyaretlerden birinde Adıyaman ilinde bir köy ilkokuluna düştü yolumuz. İşte o okulun durumu “Yaşasın Okulumuz” kampanyasının gerekliliğini fark ettirdi bize. İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri sonrasında, Pfizer’in katkısı ile Adıyaman’da; Henkel ve VIP Turizm’in katkısı ile Diyarbakır’da; İpekyol’un katkısı ile de Mardin’de birer köy okulu onardık. Gördük ki; ihtiyacı olan birçok okul ve destek vermek isteyen birçok bağışçımız var.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile belirlediğimiz okulları, tek tek gezerek keşif çalışmaları yapıyoruz. Onarıma ihtiyacı olan, bulunduğu il ya da ilçeye uzak ve kapanma olasılığı bulunmayan okullarımızı Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile seçiyor, Show TV ekranında gerçekleştirdiğimiz çok özel yayınlarda tanıştığımız bağışçılarımız ve halkımızın gönderdiği kısa mesaj destekleri ile onarıyoruz. Böylece; medyayı ve özel şirketleri ihtiyacı olan okullar için buluşturuyor, ayrıca ulusal bir imece gerçekleştiriyoruz.

Okullarımızı onarmakla kalmıyor oyuncularımızın, çekim için SHOW TV ekibinin, dekorumuzun, kostümlerimizin ve ses düzenimizin bulunduğu araçlarımız ile tüm Türkiye’yi gezerek çocuklarımıza “TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu” ile ulaşıyoruz. Adeta bir şenlik şeklinde geçen açılışlarımızda, çocuklarımız için kurduğumuz oyun parklarında birlikte oynuyor ve çoğunun ilk kez “TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu” aracılığıyla tiyatro ve sanat ile tanışmasına şahitlik ediyoruz.

Günlerce ailemizden uzakta okul açılışları yaparken bizi ayakta tutan aslında çocuklarımızın mutluluğu… Amacımız yalnızca okulları onarmak değil, çocuklarımızın hayatlarında kalıcı değişiklikler yaratmak, onlara güzeli iyiyi göstermek, büyük hayaller kurabilmelerini, hak ettikleri ortamlarda okuyabilmelerini sağlamak ve en önemlisi de bir birey olduklarını, değer verildiklerini hissettirmek…

Hayallerimizi bile aşan bir destek bulduk arkamızda. 81 ilde onardığımız köy okullarımızdaki çocuklarla birlikte “Yaşasın Okulumuz” demeye devam ediyoruz. Artan heyecanımızla yine yollardayız.

204 köy okulumuzun onarımında 1.269.918 adet kiremit, 9.246 torba çimento, 17.286 kg dış cephe boyası, 1.170.825 kg iç cephe boyası, 3.691.680 adet seramik, 6.794.730 kg alçı, 94.068 adet kereste, 9.246 ton kum, 105.525 kg taş, 100.098 metre kablo kullanıldı.

 

keyboard_arrow_up