deneme bonusu veren siteler

Nasıl Belirliyoruz?

PUANLAMA SİSTEMİMİZ

Biz, 1994’ten bu yana destek olmak isteyen siz değerli bağışçılarımız ile desteğe ihtiyacı olan çocuklarımız arasında köprü vazifesi üstleniyoruz. Bu durumun bize yüklediği vicdani sorumlulukla, desteklediğimiz çocukları objektif olarak belirlemek, kişisel görüşlere yer vermeden şeffaf düzende seçmek için özenle belirlediğimiz bir puanlama sistemimiz var.

Puanlama sistemimizin ana başlıkları TOÇEV’in kuruluş amacının temellerine dayandırılarak oluşturulmuş ve hedefi sizlerin adına doğru kalplere ulaşmak olmuştur. Bu küçük kalplerin kimler olacağı aşağıda sıralanan detaylara göre belirleniyor.

ÇOCUKLARIN;

Okumaya ve ders çalışmaya istekliliği,
Okul başarısı ve karne ortalaması,
Öğrenme düzeyi,
Problemli ve riskli davranışları,

AİLENİN;

Aylık geliri,
Sosyal güvencesi,
Anne ve babanın hayatta olması,
Kira verme durumları,
Ailede okuyan çocuk sayısı,
Anne-Babanın iş durumu ve çocuklarını çalıştırma durumu,
Evin genel durumu göz önünde bulundurularak belirleniyor.

PUANLAMA SİSTEMİMİZ NASIL İŞLİYOR?

Sistemimizde, her maddenin ayrı puanlaması var. Çocuklarımıza ev gezimi sırasında, eğitim bölümü çalışanlarımızın hazırladığı iki ayrı testi uyguluyoruz. Aile ve çocuk ile ayrı ayrı ortamlarda sohbet havasında geçen görüşmelerimizden çıkardığımız sonuçlar, formlarda yerini alıyor, ofis ortamında da puanlaması ve buna bağlı olarak raporlaması yapılıyor.

Bu puanların toplamında;

  • 70 sınırını geçen çocuklar vakfa alınıyor.
  • 65-69 arasında puan alan çocuklar Yönetim Kurulu tarafından değerlendiriliyor.
  • 65’in altında kalan çocuklar ise olumlu değerlendirilmemektedir.

Bazı durumlarda da üzülerek çocuklarımızı vakfımız bünyesinden çıkarmamız ve imkânlarımıza daha çok ihtiyaç duyan çocuklara destek vermemiz gerekebiliyor.

Bu durumda uyguladığımız kriterler İki aşamadan oluşuyor;

 1. Aşamada; Daha önce alım kriteri uygulanarak vakfımız bünyesine aldığımız çocuklara; her eğitim-öğretim dönemi sonunda, günün koşulları ve çocuğa ait değişen-gelişen bilgiler ışığında tekrar alım kriteri uyguluyoruz.
 2. Aşamada;Faaliyete katılım, dağıtımların alınması, istenen evrakların zamanında yollanması, TOÇEV’in imkanlarından faydalanma konusunda gösterdikleri gayreti göz önünde bulunduruyoruz.Böylece, Çıkarım Kriteri Sonuçları ile çocuğa bir sene boyunca sağladığımız faydayı tespit ediyoruz.İki değerlendirmenin sonucunu aşağıdaki kurallar çerçevesinde değerlendiriyor ve puanlamasına göre vakıftan çıkarılacak çocuklara karar veriyoruz.
 • Alım Kriteri Sonucu > 70 ise Çıkarım Kriteri sonucunun en az 50 olması gerekiyor.
 • Alım Kriteri sonucu 65-69 arasında ise Çıkarım Kriterinin en az 65 olması gerekiyor.
 • Alım kriteri sonucu < 65 ise Çıkarım Kriterinin en az 85 olması gerekiyor.

Her üç dilimin alım ve çıkarım kriterinde de alt sınır 45 olarak belirleniyor.

Bu kurallara uyum sağlamadığı takdirde, Eğitim Bölümü tarafından çıkmaması gerektiği düşünülen çocuklar Yönetim Kurulu’na taşınarak bir kez daha değerlendiriliyor.

0
Çocuk
0
Proje
0
Eğitim Kurumu
0
Ödül
keyboard_arrow_up