story3

Okumak isteyen ancak maddi koşullar nedeniyle eğitime erişimde güçlük çeken ya da çalışmak zorunda kalan çocuklarımızı tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi olarak destekliyoruz. Çocuklarımızın eğitim hayatları boyunca ihtiyaç duydukları kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve gereçleri ile yazlık ve kışlık giyim ihtiyaçlarının yanı sıra kişisel öz bakım süreçlerini desteklemek amacıyla hijyen ürünlerini temin ediyoruz.

İlkokuldan itibaren vakfımıza dahil ettiğimiz öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra, kişisel ve sosyal gelişimlerini de önemsiyoruz. Çocuklarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerine yönelik, uzman psikologlarımız tarafından gelişim düzeylerine uygun olarak hazırlanan psikososyal atölye çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

TOÇEV olarak çocuklarımızın okul ve sosyal çevreye uyum süreçlerini geliştirmek amacıyla hazırlamış olduğumuz TOÇEV Müfredat Programımızı da yıl boyunca düzenli aralıklarla uygulayarak, öğrencilerimizin iyi oluş hallerini ve psikolojik sağlamlık düzeylerini güçlendiriyoruz.

“Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktığımız yolda her çocuğu birey olarak kabul edip, çocuklarımızın kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyoruz.

Her ay düzenli olarak katkıda bulunan ve eğitim hayatı boyunca çocuklarımızın masraflarının karşılanmasına destek olan ailedir. Manevi Aile böylece tüm eğitim hayatı boyunca desteklediği çocuğun yanındadır ve geleceğine ışık tutmaktadır. Manevi Aile desteklediği çocuğu tanır ve yakından takip eder. Çocuğumuz Manevi Aile’yi tanımaz ancak desteklendiğini ve önemsendiğini her zaman hisseder.

Manevi Aile, destekte bulunduğu çocuğumuz hakkında detaylı olarak bilgilendirilir. Çocuğumuzun eğitim ve öğretim hayatı, yapılan destekler, katıldığı kamp ve eğitimler, karneleri, mezuniyetleri, önemli sınav sonuçları vb. bilgiler aile ile düzenli olarak paylaşılır, böylece Manevi Aile ile Çocuğumuz arasında tek taraflı şeffaflık sunan bir bağ kurulur.

Farklı bütçelere göre oluşturduğumuz planlardan birini seçerek ve düzenli destek sözü vererek siz de Manevi Aile olabilirsiniz.

* 2022 yılında, bir çocuğumuzun bir yıllık masrafı için belirlenen katkı payı aylık 300,00 TL’dir. Aşağıda yer alan planlar bu katkı payına göre belirlenmiştir.

Kampanyamıza;

  • Bu sayfayı arkadaşlarınıza göndererek,
  • Sosyal medyada kampanyayı paylaşarak,
    ( #maneviaile #ManeviAilemOkuturBeni #OkumakHerÇocuğunHakkıdır hashtagleriyle)
  • Haberdar olmasını istediğiniz yakınlarınızı instagramda postun altında etiketleyerek,

destek olabilirsiniz.

Manevi Aile olmak için yukarıdaki linklerden online olarak işleminizi gerçekleştirebilir, bize mesaj, telefon ya da email yolu ile ulaşabilirsiniz.

T. +90 212 282 8916
tocev@tocev.org.tr

manevi-ailemArtboard 2 copy 1