Bir Şey Değişir Her Şey Değişir (2006)

2006 yılında NTV Radyo ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlayan “Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir” projemizde zor şartlarda eğitim hayatlarına devam eden okuma istekli öğrencilere 1 yıllık kırtasiye ihtiyaçlarının karşılandığı çantalar, kışı üşümeden geçirmelerini sağlamak için bot mont ve yaz döneminde başarılarını kutlamak için eğitici oyunlarla dolu karne hediyeleri gönderdik. 2006 yılından bu yana 1086 okul ve 82.417 öğrenciye ulaştık. Daha çok çocuğa ulaşmak için T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile yolumuza devam ediyoruz.

Çocuklarımızın okullar açılırken yazacak kalemleri ve kışın onları üşütmeyecek botları olsun istedik. İsimlerine hazırlanmış hediyeleri ile kendilerini özel hissetsinler, mutlu, kendine güvenen, geleceğine umutla bakan bireyler olarak büyüsünler diye başlattık projemizi.

Bu amaçla çocuklarımıza, okullar açılırken kırtasiye malzemeleriyle dolu çanta, kışın bot-mont ulaştırıyoruz. Saha çalışmalarımızda buluştuğumuz, Türkiye’nin dört yanında eğitim gören ve TOÇEV’e gönderilen e-postalardan ulaştığımız çocuklarımızın hediyelerini isimlerine özel paketlerde gönderiyoruz.

“Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir” projemizin kendi içinde sürekliliğini sağlıyoruz, iki aşamadan oluşan gönderilerimizden aynı çocuklar yararlanıyor. Okullar açılırken çantasıyla birlikte kırtasiye malzemelerini ulaştırdığımız çocuklara kışın bot-montunu gönderiyoruz. Gönderiler, çocuğun yaşadığı mevsim koşullarına, beden ve ayak numarasına, cinsiyetine ve yaş aralığına uygun olarak özenle seçiliyor.