İlk Yardıma İlk Adım (2007)

AstraZeneca ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın desteği ile 2007 yılında hayata geçirdiğimiz “İlk Yardıma İlk Adım” projemizde çocuklarımıza ilk yardım eğitimi veriyoruz.

Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında (YİBO) eğitim alan çocuklarımızla geçirdiğimiz zamanlarda fark ettik ki; ders saati dışındaki serbest zamanlarında ufak kazalar geçirme ihtimalleri fazla ve ailelerinden uzakta yaşadıkları için çoğunlukla çözümleri kendileri bulmak zorunda kalıyor. Biz de gördüğümüz bu ihtiyaçtan ötürü, çocuklarımızı okul ortamında yaşayabilecekleri kazalara karşı bilinçlendirmek için “İlk Yardıma İlk Adım” projemizi başlattık …

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından her ilde görevlendirilen formatör öğretmenler aracılığı ile çocuklarımıza ilk yardım konusunda pratik bilgiler verildi, TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu’nun hazırladığı oyunumuzda ilk yardım uygulamalarını göstererek bilgilerinin pekişmesini sağladık. İlk yardım bilgilerini unutmamaları ve aileleri ile paylaşmaları için ilk yardım kitapçığımızı hediye ettik.

Oyuncularımızla birlikte, dekorumuzun, kostümlerimizin ve ses düzenimizin bulunduğu aracımızla tüm Türkiye’deki YİBO’ları gezerek, çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesini sağladık.