YAZ KAMPI GÖNÜLLÜLERİ

GÖNÜLLÜLERİMİZ DURMAKSIZIN ÇALIŞIYOR

Çocuklarımız yaz kamplarında; sosyalleşiyor, farklı beceriler kazanıyor ve kişilikleri gelişiyor. İşte bu nedenle “TOÇEV Yaz Kampı Gönüllüleri” her sene, çocuklarımızı kampa götürebilmemiz için tüm enerjileriyle çalışıyor. Organizasyonlar düzenleyerek TOÇEV ile ilgili farkındalık sağlayan ve her yıl yaz aylarında gerçekleştireceğimiz kamplarımız için destek sağlayan tüm gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Siz de çocuklarımızın kampa gitmesine destek olmak isterseniz tocev@tocev.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


YAZ KAMPLARINA ‘SIRA GECELİ’ DESTEK

Çocuklarımızın gelişiminde önemli yere sahip yaz kamplarına çocuklarımızı gönderebilmek için çalışmalar yürüten ‘TOÇEV Yaz Kampı Gönüllüleri’, Caddebostan Büyük Kulüp’te gerçekleştirdikleri öğle yemeğinde destek topladı. Suzan Karahan ve Nilüfer Koyuncuoğlu öncülüğünde çalışan gönüllülerimizin ‘Sıra Gecesi’ konseptiyle gerçekleştirdiği yemeğe 120 kişi katıldı. Başta Suzan Karahan ve Nilüfer Koyuncuoğlu olmak üzere bütün gönüllü ve destekçilerimize teşekkür ederiz.

PUDUHEPA VE KIZKARDEŞLERİ

Renan Tan Tavukçuoğlu’nun tek bir kişinin bile fark yaratabileceğine olan inancıyla oluşturduğu projesinin geliri TOÇEV’in kız çocuklarının eğitimine destek olarak geri dönüyor. Puduhepa ve Kız Kardeşleri Projesi ülkemizdeki kız çocuklarının kendilerine güvenen bireyler olarak büyümelerine destek olmak ve bunu yaparken Anadolu’dan çıkan kadınların başarı hikâyeleriyle onlara yol göstermek ve güçlendirmek amacıyla hayata geçirildi. Anadolu’nun gerçek süper kahramanı kadınların başarı hikâyeleri yeni yetişen çocuklara ilham olsun diye, bez bebekler, ilham dolu hikâye kitapları ve anne babalarla eğitmenlere yardımcı olacak gelişim setleri hazırlanıyor. Bez bebekleri biçen, diken, dolduran, işleyen kadınlara, evlerinde istihdam sağlayan projenin büyümesi, herkesin ekonomiye katkıda bulunmasına aracı oluyor.

BEST GIFT FEST

Best Gift Fest, bir hediye festivali. TOÇEV’in destekçilerinin ev sahipliğinde düzenlenen bu alışveriş festivalinde, birbirinden değerli markalar standlarında ürünlerini TOÇEV’in okuma istekli çocukları için sergiliyorlar.

KUTLAMALAR KİTABI

TOÇEV gönüllüsü Marka İletişimcisi Özlem Ardıyok’un, TOÇEV’in 25. Yılı anısına projelendirdiği ve tüm fotoğraflarını çektiği, 25 ünlü şefin kutlama yemeği tarifleri ve anılarından oluşan Kutlamalar Kitabı, gelirinin tamamı TOÇEV’e aktarılan bir proje.

Kitapta aralarında Arda Türkmen, Burçak Kazdal, Cihan Kıpçak, Derin Arıbaş, Ebru Erke, Ece Zaim, Elif Edes Tapan, Esen Hünal, Gamze Bursa, Hazer Amani, İdil Yazar, İsmet Saz, Jale Balcı, Kaan Sakarya, Melih Demirel, Metin Süerkan, Murat Bozok, Murat Deniz Temel, Müge Ergül, Pınar İshakoğlu, Rafet İnce, Semen Öner, Tevfik Alparslan, Umut Karakuş ve Zeynep Benhisavi Çelik’in özel tarifleri bulunuyor. Özlem Ardıyok tarafından hazırlanan Kutlamalar Kitabı ISS Türkiye ve Alfa yayınları desteğiyle çıktı.

Tarifler seçilirken sadece şeflerin aileleri ve sevdikleriyle paylaştıkları sofralarda yer alan tarifler olmasına dikkat edildi. Özlem Ardıyok’un Kutlamalar Kitabı, şefleri anılarında yer etmiş en samimi kutlama anlarına götürürken, okuyucuların da değerli şeflerin kutlama sofralarından eksik etmedikleri lezzetleri ile buluşmalarını sağlıyor. Bu özel kitapla her okuyucu kendi evinde şef sofrası kurma imkânı buluyor.