Enerjimiz Çocuklar İçin (2012)

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile 2012 yılında hayata geçirdiğimiz “Enerjimiz Çocuklar İçin” projemizde ilköğretim öğrencilerine enerjinin doğru kullanılması konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapıldı.

Enerji tüketimi ülkemizde ve dünyada her zaman sorun olmuştur. Doğaya zarar veren enerji kaynaklarının yoğun kullanımı, enerji kullanımında tasarrufun göz ardı edilmesi, enerji kaynaklarına zarar verilmesi gibi nedenlerle hem dünyamıza zarar verirken hem de ekonomik açıdan yüksek maliyetlerle karşılaşıyoruz.

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile hayata geçirdiğimiz “Enerjimiz Çocuklar İçin” projemizde, kaynaklarını koruma ve yerinde kullanma bilincine sahip bir toplum olgusuna ulaşabilmek için, geleceğimiz olan çocuklarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerektiği inancıyla; ülkemiz için enerji kavramının önemini, enerjinin yerinde ve yeterli kullanımını, enerji kaynaklarının korunmasını TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu gösteri ile eğlenceli ve görsel destekli olarak anlatarak, çocuklarımızın çevresine duyarlı bireyler olarak yetişmeleri amaçlandı.