deneme bonusu veren siteler

Afet Destek Programı

Ülkemizin doğal afet etkisi ile sarsıldığı bu dönemde, TOÇEV olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek arzusundayız…

Çocuklarımız ve ailelerinin hepimize şimdi her zamankinden daha çok ihtiyacı var!

Depremin etkisi altında kalan;

Adana                   127 çocuk / 75 aile

Mersin                  54 çocuk / 22 aile

Adıyaman            52 çocuk / 21 aile

Gaziantep            10 çocuk / 5 aile

Bu ailelerimiz için oluşturduğumuz paket ile çocuklarımızın ve ailelerinin yaşam standartları düzelene kadar elzem ihtiyaçların karşılanmasını sağlanacaktır.

Özellikle depremden sonraki sürecin rahat atlatılabilmesi için gerekli olan gıda-temel ihtiyaç ve gerekirse ev taşınması gibi sorunlara çözüm oluşturmak ve havuzda toparlanan para ile çocuklarımız eğitme başlayacak döneme geldiklerinde acil eğitim materyallerine tekrar kavuşturmak arzusundayız.

Aynı zamanda TOÇEV olarak desteklemekte olduğumuz ve deprem gibi büyük bir afete direkt olarak maruz kalan çocuklarımız ile ailelerine afet sonrası psikolojik ilk yardım ve travma sonrası müdahale alanlarında destek olmayı, onların ruh sağlıklarını korumayı önemsiyoruz. Özellikle afet sonrası hem çocuklarımızda hem de ailelerinde görülebilecek duygusal, bilişsel, fiziksel ve davranışsal tepkiler konusunda aileleri bilgilendirmek ve rehberlik etmek, travma sonrası stres tepkileri ve kaygıyla baş edebilme gibi konuların üzerinde çalışmak, psikolojik sağlamlık ve iyilik halinin korunması açısından önemli bir noktadır. Bu doğrultuda hem ekibimizdeki hem de çocuklarımızın bulunduğu illerde çalışmakta olduğumuz ruh sağlığı uzmanları ile oluşturacağımız psikolojik ilk yardım sürecimiz acil destek paketimizin öncelikleri arasındadır.

NELER YAPACAĞIZ?

  • Ailelerimiz ve çocuklarımızla ilgili tespit çalışmaları yapacağız. Evlerinde hasar olanlar konusunda barınma ihtiyaçlarına çözüm arayacağız.
  • Özellikle dışarıda kalan ailelerimize hızlıca ulaşabilecekleri gıda sağlayıcıları tespit ederek, (market-bakkal vb.) alışveriş yapmalarına destek olacağız.
  • Barınma, gıda ve kıyafet desteklerine çözüm bulduktan sonra hayatın normalleşmeye başladığı dönemde, mental ve ruhsal ihtiyaçlarını tespit ederek uzmanlarla görüşmelerini sağlayacağız.
  • Eğitim süreçleri başladıktan sonra materyal ve eğitim faaliyetlerine başlayacağız.
  • Gerekli durumlarda sağlık sorunları konusunda ilaç ve hastane ulaşımı konusunda destek vereceğiz.

NASIL YAPACAĞIZ?

TOÇEV olarak çocuklarımız ve ailelerimiz ile sürecin başından itibaren telefon görüşmeleri yaparak öncelikle sağlık durumları hakkında bilgiler alıyoruz. Yukarıdaki tüm hizmetleri çocuklarımıza yapılan dış destekleri belirleyerek ilerleyeceğiz. İhtiyaç analizi ve bir takvim çalışması ile illere ve ailelere özel öncelikleri belirleyerek ilerleyeceğiz.

Önceliği barınma-ısınma, gıda ve kıyafet desteğine vererek eğitim ihtiyaçları için normalleşme sürecine uygun oalrak ilerleyeceğiz.

Gıda destekleri konusunda sistemler geliştirmeye ve her şehre özel tedarik çözümleriyle ürünlere ulaşmaları konusunda maddi destek sağlamaya çalışacağız.

BÜTÇE?

Afet Destek Paketi bütçesi 1.500,00 TL olarak belirlenmiştir. Havuzda toplanan bütçe ihtiyaca göre şehir ve ailelerimizle paylaşılacaktır.

Söz konusu bütçe, elbette tüm bu çalışmalar için mütevazi bir bütçedir ve minimum destek olarak belirlenmiştir. Sizler de kendi bütçeniz doğrultusunda daha fazla paket katkısında bulunabilirsiniz.

keyboard_arrow_up