deneme bonusu veren siteler

TAMI TAMINA 30 YIL dile kolay…

30 yıldır ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm güzelliklere, tüm savaşlara, doğal afetlere, ekonomik krizlere, iyi haberlere, başarılara, Cumhuriyetimizin 100. yılına birlikte şahitlik ettik.

30 yıldır her ne olursa olsun Okuma İstekli Çocuklarımızın yarınlarına ışık tutabilmek için çalıştık.

30 yıldır, yaşanan her felakette, her zor günde ilk koşan olmak için çaba gösterdik.

30 yıldır, ülkemizin dört bir köşesinde TOÇEV olarak çocuklarımızın ve ailelerinin yanında, yöresinde olduk. Türkiye’yi defalarca baştan başa dolaştık.

Bazen güldük, bazen ağladık, çokça gururlandık… Bunca yılda, kayıplarımız da oldu, birçok kazanımımız da… Çocuklarımızın mezuniyetlerini izledik birlikte. Hilal ve yıldız gibi parlayan öğrencilerimizle gururlandık. Projelerimiz yurtiçinde, yurtdışında ödüller aldı. Okullar, kütüphaneler yaptık. Yaz kamplarında çocuklarımızla eğlendik, oyunlar oynadık. Hatta artık birer yetişkin olan çocuklarımızın aile kurduklarına, çoluk çocuğa kavuştuklarına şahit olduk….

30 yılda 8.337.208 çocuğumuza dokunduk. Dile kolay…
Dile kolay çünkü bu sayı, tüm dünyada 104 ülkenin nüfusundan daha fazla…
Ülkemizde de nüfusu bu sayıyı geçen sadece 1 şehir var; o da İstanbul…

Dile kolay, çünkü, her zorluğa rağmen 30 yıl boyunca aynı kararlılıkla yol almak kolay değil. Her zaman çocukların iyiliğini gözeten, onları koruyan, onların istek ve gelişimlerini ön planda tutan bir bakış açısıyla çalışmak hiç kolay değil.

30 yıldır, ‘Okumak Her Çocuğun Hakkıdır’ demekten hiç vazgeçmedik.

TOÇEV, bugün, artık birer yetişkin olan mezunları, öğrencileri, birlikte çalıştığı öğretmenler, bireysel ve kurumsal destekçileri, manevi aileleri, gönüllüleri ve her zaman gönülden çalışan ekibi ile kocaman bir aile…

TOÇEV,
8.337.208 Okuma İstekli Çocuk,
Ulusal ve uluslararası firma ve iş birliğinde hayata geçirdiği 30 büyük proje,
Layık görülen 46 ulusal ve uluslararası ödül,
İnşasına, iyileştirilmesine veya donanımına katkıda bulunduğu 40.590 eğitim kurumu,
İş birliği yaptığı 310.500 öğretmen,
Çocuklar ve dünyanın geleceği için bebekler gibi bakıp büyüttüğü 1.800 badem ağacı
ile kocaman bir aile.

Her gün daha da büyüyen, güçlenen, geleceğe yönelik yeni projeleriyle heyecanını sürekli tazeleyen kocaman bir AİLE…

Biz, bundan 30 yıl öncesinin heyecanı, bugünün bilgi ve tecrübesi ile ihtiyaç olduğu sürece Okuma İstekli Çocuklarımızın yanında olacağız. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında da Atamızın izinden ayrılmadan, ‘Okumak Her Çocuğun Hakkıdır’ demeye devam edeceğiz.

Dile kolay…
TAMI TAMINA 30 YIL!

30. YIL BASIN DOSYASI’na buradan ulaşabilirsiniz. Dosyamızda 30 yılımızın özetini, gerçekleştirilen projeleri inceleyebilir, sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

30 yılımızı anlattığımız belgesel film gösterimizin yapılacağı kutlama gecemizle ilgili destek dosyamıza buradan ulaşabilirsiniz.
Siz de bu özel gecemize Sponsor olarak 30 yıllık gururumuza yeniden ortak olabilirsiniz.

keyboard_arrow_up