Okumak isteyen ancak maddi koşullar nedeniyle eğitime erişimde güçlük çeken ya da çalışmak zorunda kalan çocuklarımızı tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi olarak destekliyoruz. “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktığımız yolda her çocuğu birey olarak kabul edip, onların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyoruz.

VİZYON

‘’Okumak Her Çocuğun Hakkıdır’’ diyerek çıktığımız bu yolda, ülkemizdeki tüm çocukların eğitim düzeyini ve kalitesini yükseltmeyi hedefleyen, öncü bir vakıf olmak.

MİSYON

Okumak her çocuğun hakkıdır’ ilkemiz doğrultusunda okuttuğumuz çocuk sayısını arttırmak, Destek olduğumuz çocukların ihtiyaçlarını kaliteden ödün vermeden karşılamak, çocuklarımızın eğitim ve gelişim seviyelerini arttırmak, Eğitim ile ilgili tespit ettiğimiz sorunlara çözüm getirecek projeler üretmek, Kurumsal firmaların, halkın ve basının desteği ile projelerimizi Türkiye geneline yaymak, daha fazla çocuğa ulaşmak, Toplumsal katılımın en etkili yolu gönüllülük olduğundan gönüllülerin organizasyon merkezi olmak, Diğer sivil toplum kuruluşlarıyla daha güçlü iş birlikleri kurmak ve ortak projelerde etkin olmak, Sivil toplum kuruluşlarını bir sektör tanımı içinde konumlandırmak ve bunu sürdürmek, TOÇEV’i uluslararası düzeyde daha etkin ve görünür kılmaktır.

DEĞERLERİMİZ

Icon Heading

TOÇEV:

  • Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemektedir.
  • Çocuk hakları sözleşmesinin ana ilkesi olan “çocuğun yüksek yararı”nı tüm faaliyetlerinde temel alarak, çocuklarımızın geleceği için çalışmaktadır.
  • Çocuğa saygıyı her çalışmasında ön planda tutmaktadır.
  • Yapıcı, pozitif, şeffaf ve tutarlı bir anlayışla çocuklara dokunabilmeyi ve çözümler üretmeyi kurumsal duruşu olarak benimsemektedir.
  • Siyasetler üstü duruşuyla, her tür etnik ve ideolojik tanımlanmanın dışında ve üstündedir.
  • Paylaşmanın hayatımıza ve çevremize katacağı değeri unutmamaktadır.
  • Toplumdaki yapıcı değişimleri gerçekleştiren en önemli sektörün STK’lar olduğunu bilmektedir.
  • STK’ların gelişip güçlenmesi gereken bir ihtiyaç olduğunu ve bu ihtiyaca rehberlik etme sorumluluğunu unutmamaktadır.

Siz de Katılın

Icon Heading

Daha çok çocuğumuzun bugünü güzel yaşaması ve güzel bir gelecek düşlemesi için destekte bulunarak, daha umutlu bir yarın hayalimize siz de ortak olabilirsiniz.