Kids For Freedom Yaz Kampı

TOÇEV Yaz Kampları Başladı. Her yıl yaz aylarında okuma istekli çocuklarımız için gerçekleştirdiğimiz yaz kamplarımızın ilkini Kids For Freedom Kampı ile gerçekleştirdik. 13-20 Temmuz haftasında 12 çocuğumuzla katıldığımız kampımıza Fethiye’den yola çıktılar bir hafta boyunca teknede koyları gezerek Marmaris’e vardılar. Hayatlarında ilk defa deniz görenlerin yanında ilk defa deniz yolculuğu yaptılar, ilk defa yüzdüler. 6 farklı ülkeden arkadaşları oldu ve farklı kültürleri tanıdılar. İlk defa ailelerinin yanından ayrılarak başka şehirleri ve kendilerini keşfetme şansı buldular. Bir sürü ilkler, güzel anılar ve arkadaşlıklarla Kids For Freedom Yaz Kampını sonlandırdık.

Düşler Akademisi Yaz Kampı

Yaz boyunca öğrencilerimizin psiko-sosyal ve kişisel gelişimlerini desteklemek üzere gerçekleştirdiğimiz yaz kamplarında 5-10 Ağustos’ta Kaş Düşler Akademisi’ndeydik. TOÇEV gençleri , Kaş’ın eşsiz doğasında Düşler Akademisi’nin gönüllülerinin ev sahipliği yaptığı doğa yürüyüşleri, el sanatları atölyeleri, yoga ve daha birçok faydalı etkinlikle unutulmaz bir tatil yaşadılar.

BÜYAK Kilyos Kampı

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulubü (BÜYAK) ile birlikte 27-31 Ağustos tarihlerinde Kilyos’ta gerçekleştirdiğimiz yaz kampımızı tamamladık. Lise öğrencisi gençlerimiz kamp boyunca birçok sanat atölyesine katıldı, farklı alanlarda uzmanlardan eğitimler gördü ve yaşıtlarıyla sosyalleşmenin tadını çıkardı.

Afacan Gençlik Evi Yaz Kampı

Ankara ve İstanbul’dan gelen ortaokul grubu öğrencilerimizle 22-26 Ağustos tarihlerinde İzmir Afacan Gençlik Evindeydik. Öğrencilerimizle birlikte yazın, güneşin, denizin ve tatilin tadını çıkarırken tematik atölye çalışmaları ve workshoplarla psiko-sosyal gelişimlerini destekledi.
TOÇEV’li üniversitelilerimiz 5-8 Eylül arasında İzmir Afacan Gençlik Evinde buluştu. Üniversite öğrencilerimizle ilk defa gerçekleştirdiğimiz kampta uzun zamandır birlikte olma anılarından ve TOÇEV’in kendilerine kattığı güzelliklerden konuştuğumuz güzel bir kamp geçirdik.

Güzel İşler Derneği Yaz Kampı

Güzel işler Derneğinin destekleriyle çocuklarımız 3-6 Eylül’de Bergama’nın eşsiz doğasında eşsiz bir yaz kampı geçirdi. Hem doğa hem de tarihi kültürel gezilere de katılarak yeni yerler keşfetmenin mutluluğunu yaşadılar.

TOÇEV Anne-Çocuk Kampı

21-22 Eylül tarihlerinde TOÇEV çocukları anneleri ile birlikte ilk kez kampa katıldı. Sapanca Alfa Suit’in misafir ettiği çocuklarımız ve anneleri deneyimledikleri aktivite ve atölyeler ile eğlenip öğrendikleri unutulmaz bir kamp geçirdi. Kampımızı düzenleyen Seyehatin En Güzel Hali’ ne ev sahipliği yapan Sapanca Alfa Suit ‘e teşekkür ederiz.