Kids for Freedom Yaz Kampı

Her sene olduğu gibi bu yaz da, Yaz Kampı Gönüllülerimizin desteğiyle, öğrencilerimizle yaz kamplarına katılmaya devam ediyoruz. Bu sene ilk kampımızı 14-21 Temmuz tarihlerinde Mardin ve Adıyaman’daki öğrencilerimizin katılımıyla Kids for Freedom’da gerçekleştirdik.
Öğrencilerimiz, bir hafta boyunca Marmaris-Göcek-Fethiye koylarını gezerek; tatilin, denizin, doğanın ve arkadaşlığın tadını çıkardı. Atölye çalışmaları ve interaktif oyun saatleri ile de kendilerini geliştirme imkânı buldu.

Vodafone Akıllı Köy Yaz Kampı

Çocuklarımızla gerçekleştirdiğimiz yaz kamplarına bir yenisini ekleyerek, Türkiye’nin dört ayrı şehrinden gelen öğrencilerimizle teknoloji ve tarımın hikayesini öğrenmek üzere Vodafone Akıllı Köy Yaz Kampı’na katıldık.


Çocuklarımız bir hafta boyunca doğanın içinde; tıbbi aromatik bitkiler, peynir yapımı, akıllı tarım teknolojileri, teknolojik süt sağımı gibi atölye çalışmalarıyla tarım tekniklerini öğrendi. İlk kez yüzme deneyimi yaşayan çocuklarımız arkadaşlarıyla keyifli ve eğitici bir kampın tadını çıkardı.

BÜYAK Kilyos Yaz Kampı

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem ve Araştırma Kulübü (BÜYAK) gönüllüleri ve TOÇEV’li gençler Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampüsü’nde bir araya geldi.


Altı şehirden gelen 26 TOÇEV’li genç, dört gün boyunca BÜYAK gençleri ile mentor-mentee görüşmeleri yaparak gelecek planlarını netleştirirken, kampüste parkur ve su oyunları, kitap okuma atölyesi, film analizi atölyelerine katıldı. İlk kez denize giren, yoga ve zumba yapan gençlerimiz ortak yaşamı deneyimledi. Tanısan Seversin Derneği eşliğinde Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek sokak hayvanlarıyla iletişimi ve nasıl korkmadan yaklaşacaklarını öğrendiler. Bir diğer Boğaziçi Üniversitesi kulübü BuGusto Yemek Atölyesi’nde kendi pişirdikleri kurabiyeleri tattılar. Pecha Kucha sunumlarıyla Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni konuştular.

Wish More Yaz Kampı

İstanbul’da yaşayan ilkokul öğrencilerimiz, Wish More Hotel’in destekleriyle, yaz spor akademisinde tatilin tadını çıkardı. Yaz boyu haftanın üç gününde, kişisel antrenörler eşliğinde yüzme, kickbox, pilates ve yoga dersleri ile çocuklarımızın fizyolojik ve psikolojik gelişimlerine katkı sağladık.