Kilyos BÜYAK Kampı

İlk defa geçen sene katıldığımız, Boğaziçi Üniversitesi BÜYAK Kulübü’nün organize ettiği Kilyos Kampı’nda bu sene de 15 öğrencimizle yer aldık. Üç farklı şehirden gelen lise öğrencilerimiz, kampta eğlencenin yanında çok eğitici aktivitelerde de bulundu.


Mentor-mentee çalışmaları ile öğrencilerimiz; bilgi paylaşımı yapacakları ve uygun rol modelleri gözlemleyecekleri bir ortam buldu. Bunun yanı sıra; sprey boyalarla resim atölyesinde, gönüllü rehber eşliğinde Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü’nde, BuGusto Kulübü ile yemek atölyesinde, takımlar kurarak halı sahada, bazı öğrencilerimizin ilk kez olan yüzme deneyimlerinde ve gün batımında mangal başında keyifli vakit geçirdiler.

Düşler Akademisi Yaz Kampı

Düşler Akademisi’nin her sene Kaş’ta organize ettiği kampa bu sene de çocuklarımızla birlikte katıldık. 17-22 Temmuz tarihleri arasında üniversite öğrencisi çocuklarımızla birlikte katıldığımız kampta birbirinden eğlenceli ve eğitici birçok aktivitede yer aldı.

Böylesine güzel bir kampa katılmamızı ve unutulmaz anılar biriktirmemizi sağlayan Düşler Akademisi’ne teşekkür ederiz.

Kids For Freedom Yaz Kampı

Bu sene de çocuklarımızla beraber Marmaris’te yapılan Kids For Freedom kampına katıldık. 8-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen yelkencilik projesi kampına birçok ülkeden katılımcılar yer aldı. Tekneyle koyları gezen çocuklarımız yelken açmadan yelken kullanmaya kadar yelkencilikle ilgili çalışmalar yaparken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldı.


Phoenix Yatçılık firmasının sosyal sorumluluk projesi “Kids for Freedom”da çocuklar gruplar halinde yelkenli teknelerde halatları bağlamayı, yelkenleri açmayı, usturmaçaları takmayı ve seyir halinde kaptanı asiste etmeyi öğrenerek denizcilik sektörünü tanıdı. Altı farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurdu. Futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katıldılar. Aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldılar.