Nefes Atölyesi’ne Katıldık

İstanbul’daki öğrencilerimizle her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde bu ay ilkokul öğrencilerimiz ve anneleri ile birlikte nefes atölyesindeydik. Anıl Altaş Brug eşliğinde Nefes Atölyesi’ne katılan öğrencilerimiz nefes oyunlarıyla zihinlerindeki tozları temizlediler. Aynı zamanda dikkat kaslarını ve bu kasları nasıl geliştirebileceklerini öğrendiler.

Yaşasın 23 Nisan!

Her yıl geleneksel olarak öğrencilerimizle birlikte kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl 27 Nisan tarihinde Marriott Şişli Otel’de kutladık. Öğrencilerimiz, Marriott Şişli Otel’in usta şefleri ile birlikte pasta atölyesinde kendi lezzetlerini oluşturdu. Çocukların içindeki neşe ve sevinci dışarıya çıkaran Kahkaha Yogası Atölyesi ile bol bol güldük ve eğlendik.

Sanatçı Mehmet Sinan Kuran ile Resim Atölyesi

TOÇEV çocukları ressam Mehmet Sinan Kuran ile resim atölyesinde bir araya geldi. 24 Haziran günü Açı Okulu’nda resim atölyesinde gerçekleşen etkinlikte öğrencilerimiz ve Mehmet Sinan Kuran, vakfımızın 25. Yılına özel resim yaptı ve TOÇEV’li olmanın mutluluğunu birlikte yaşadı.

Yaz Tatilinde Lenovo Game On’dayız

Yaz tatilinde öğrencilerimizle birlikteyiz ve aktivitelere devam ediyoruz. İstanbul’daki lise grubu öğrencilerimizle birlikte Türkiye’nin oyun ve spor temalı ilk etkinlik alanı olan Lenovo Game On’u ziyaret ettik ve birlikte oyunlar oynadık.

Kidzania Çocuklar Ülkesinde Keşfederek Öğrendik

Yaz tatilinde hem dinleniyoruz hem de aktivitelere katılmaya devam ediyoruz. 26 Haziran’da İstanbul’daki ilkokul grubu öğrencilerimizle birlikte hem meslekleri öğrenip yeni bilgiler öğrenmek hem de yeni beceriler kazanmak için Kidzania’yı ziyaret ettik. Kidzania Çocuklar Ülkesi’nde çocuklarımız denedi, keşfetti, yaratıcılıklarını kullandı ve eğlenerek öğrendi.

Öğrencilerimiz Koç Üniversitesi Bilim Atölyesinde

Koç Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi Güncel Kırlangıç ile çocukların sınıfta onlara yardımcı olacak bir robot tasarlamaları için bilim atölyesi düzenlendi. Çocuklar sınıflarında bir eğitim robotu olsaydı bu robotun neler yapmasını isteyecekleri hayal ettirilerek üç boyutlu malzemelerle taslak modeller oluşturuldu. Atölye kapsamında; 3B model ile önce robot yapımı, sonra hikaye anlatımı, ara yüz ile robot yapımı ve hikaye anlatımı çalışmaları yapıldı.

TOÇEV Çocukları Şampiyonlar Ligi Maçı’nda

1 Ekim’de Türk Telekom Arena’da gerçekleşen Galatasaray-PSG Şampiyonlar Ligi maçında futbolcularla birlikte öğrencilerimiz sahaya çıktı.

Yaşasın Cumhuriyet!

TOÇEV çocukları Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutlamak için bir araya geldi. 26 Ekim’de Ogliv Sarı Köşk’te bir araya gelen çocuklarımızla günün anlam ve önemini konuştuk ve gerçekleştirdiğimiz atölye ve etkinlikler eğlenceli vakit geçirdik. Etkinliğimizde Brother Dikiş Makinesi nakış atölyesi gerçekleştirirken, Süreyya Oskay, Nevin Erişkin ve Rubakad Derneği Başkanı Hale Güloğlu ve de gönüllümüz Dilek Çıkrıkçıoğlu Atatürk ve Cumhuriyet temalı mozaik atölyesi gerçekleştirdi.

Öğrencilerimizle Birlikte Yeni Yıla Hazırız

İstanbul’daki öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz yılbaşı partimizi bu yıl da Gönül Davet’in mekân desteği ile 21 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirdik. Gönüllülerimizin ve destekçilerimizin de katıldığı partimizde doyasıya eğlendik ve yeni yıl dileklerimizi paylaştık.