Mardin’de Lunapark Keyfi

2 Şubat’ta Mardin’de yaşayan çocuklarımızla birlikte MovaPark AVM’deki lunaparka gittik. Çocuklarımız etkinlik boyunca neşeli anlar yaşadı.

Sömestre Tatilinde Ankara’daydık

Sömestre aktiviteleri kapsamında gittiğimiz Ankara’daki öğrencilerimizle bir araya geldik. Etkinliğimizde çocuklarımızla sinemaya giderken lise öğrencilerimizle ayrıca Türkiye Ulusal Ajansı’nda Erasmus+ Projesi bilgilendirme sunumuna katıldık.

Rahmi Koç Müzesinde Teknoloji Tarihi Turu

Sömestre etkinlikleri dahilinde çocuklarımızla birlikte teknoloji tarihi konusunda Türkiye’nin en iyisi Rahmi Koç Müzesi’ni gezdik. 30 Ocak’ta İstanbul’da yaşayan öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde ayrıca müze içerisindeki Renkli Matematik Dünyası ve Keşif Küresi eğitimlerine katıldık.

Hakan Bilgin’den Kariyer Günü

Aynı zamanda yönetim kurulu üyemiz olan sanatçı Hakan Bilgin ile ‘Gülümsesen Yeter’ konseptli söyleşi yaptık. 30 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz aktivitemize İstanbul’da yaşayan lise öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Adıyaman’daki Çocuklarımızla Keyifli Bir Gün Geçirdik

Okulların tatile girmesini fırsat bilerek 29 Ocak’ta Adıyaman’da yaşayan çocuklarımızla keyifli bir gün geçirdik. Kahvaltı ile başladığımız günü sinemaya gidip film izleyerek tamamladık.

Çocuklarımızla Akrobasi Gösterisi İzledik

Sömestre aktivitelerimiz çerçevesinde çocuklarımız ve aileleriyle birlikte TİM Show Center’da Uluslararası Rus Akrobasi Grubu’nun gösterisini izledik. 28 Ocak’ta gerçekleştirilen etkinlikte çocuklarımızın heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi.

Sinop ve Samsun’daki Öğrencilerimizle Beraberdik

Sinop ve Samsun şehirlerinde yaşayan çocuklarımızla 22-26 Ocak tarihleri arasında sömestre etkinliği olarak sinemaya gittik. Çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek gelişimlerini takip ettiğimiz seyahatimizin Samsun ayağında 19 öğrencimizle birlikte “Aile Arasında” filmini izledik. 16 çocuğumuzun ilk defa sinemaya gittiği etkinliğimizde bir çocuğumuz da ilk defa deniz ve gemi gördüğünü belirtti. “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi” filmini izlediğimiz Sinop’ta yaşayan 24 öğrencimizle de film sonrası akran zorbalığı, hayallerimizi gerçekleştirebilme ve arkadaş ilişkilerinin önemi üzerine sohbet ettik.

Çocuklarımız Suşi Yaptı

İntema Yaşam sponsorluğunda 23 Ocak’ta gerçekleştirilen Suşi Atölyesi’ne çocuklarımızla birlikte katıldık. İstanbul’da yaşayan 19 çocuğumuzun yer aldığı etkinlikte çocuklarımız Eğitim Şefi Emre Duran eşliğinde suşi yapmayı öğrendi ve yaptıkları suşileri tatma fırsatı buldu. Farklı deneyimlerin yaşandığı bu güzel günde çocuklarımız ile çok eğlendik.

The Game For Big Kids’de Çok Eğlendik

Sömestr etkinliklerimizde İstanbul’daki lise grubu öğrencilerimizle bir araya geldik. 19 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte öğrencilerimiz The Game For Big Kids oyun alanında farklı oyunları deneyimleyerek eğlenceli vakit geçirdi.

BÜYAK Ofis Sohbetleri

Dört yıldır iş birliğinde olduğumuz Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK) ile yeni çalışmamız olan Kahve Sohbetlerinde, Lise öğrencilerimiz BÜYAK üyesi Öğrencileri ile bir araya geliyor. Kulüp üyesi Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri ile lise öğrencilerimizin vakıf ofisimizde gerçekleştirdikleri sohbetlerde hayvan duyarlılığı, üniversite bölümleri, çevre duyarlılığı, felsefe, feminizm, girişimcilik, kadın hakları, sanat, tarih, evrim teorisi ve bağımlılık gibi konular üzerinde duruyorlar.

Adl Anneler Günü Tasarım Atölye Çalışması

Adl ve ortaokul öğrencilerimiz, yılbaşında gerçekleştirilen çalışmamızın ikinci aşamasında, Anneler Günü Resim Atölyesi’nde tekrar bir araya geldi. Çocuklarımız atölyede Anneler Günü temalı resimler yaptı. adL ise bu resimlerden ürünler tasarlayarak Anneler Günü döneminde vakfımız yararına satışa çıkaracak.

Oyuncu Serdar Uygun ile Drama ve Diksiyon Atölyesi

Gönüllümüz tiyatro oyuncusu Serdar Aydın ile lise öğrencilerimiz drama ve diksiyon kulübü için ilk buluşmalarını ofisimizde gerçekleştirdi. Çocuklarımızın sanatsal yönlerinin güçlenmesi ve kendilerini çok daha iyi ifade edebilmeleri için gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmamız düzenli olarak devam edecek.

Çocuklarımız ve QNET ile Aktivite

İstanbul’daki ilkokul öğrencilerimizle yaptığımız kültürel sosyal aktivitede bu ay QNET ailesi de bizimleydi. QNET ailesiyle birlikte öğrencilerimiz Miniatürk ve Akvaryum gezisinde doyasıya eğlenerek yeni keşifler yaptı.

Kendin Yap Atölyesi

Eğitimlerini desteklediğimiz İstanbul’da yaşayan ortaokul grubu öğrencilerimizle birlikte 8 Nisan’da ‘Tüketme Üret Atölyesi’ne gerçekleştirdik. Çocuklarımızın daha bilinçli ve sağlıklı bireyler için ofisimizde gerçekleştirdiğimiz atölye ile, çocuklarımızı tüketim yerine üretime yönlendirmek amacıyla cüzdan ve kalem kutusu yaptık.

Duygu İfade Atölyesi

İstanbul’da yaşayan ortaokul grubu çocuklarımızla birlikte, 7 Nisan’da ‘Duygu İfade Atölyesi’ni gerçekleştirdik. Çocuklarımızın daha bilinçli ve sağlıklı bireyler için ofisimizde gerçekleştirdiğimiz atölye ile, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini amaçladık.

Wısh More Hotel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlaması

Atamızın armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizle birlikte coşkuyla kutladık. Wish More Hotel’de gerçekleştirdiğimiz kutlamamızda, çocuklarımızla birlikte kurabiye atölyesinde şekilli kurabiyeler yaptık ve çeşitli oyunlar oynayarak keyifli bir gün geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz

Marmara Üniversitesi Çanta Tasarım Atölyesi

Marmara Üniversitesi Tekstil Bölümü öğrencileri ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında öğrencilerimizle birlikte tasarım atölyesi gerçekleştirdi. Atölyede tasarlanan TOÇEV bez çantaları, çocuklarımızın hayal dünyasını yansıttı.

Geleneksel TOÇEV İftar Yemeği

İstanbul’da yaşayan çocuklarımıza ve ailelerine her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimizi bu sene de gerçekleştirdik. 26 Mayıs’da yoğun katılımla düzenlediğimiz iftar yemeğimizde bize bu yıl da destek olan ISS Catering’e teşekkür ederiz.

Ebru Atölyesi

Aynı zamanda ebru sanatçısı olan Yönetim Kurulu Başkanımız Ebru Uygun, çocuklarımızla birlikte ebru atölyesi gerçekleştirdi. 21 Temmuz Cumartesi günü vakıf binamızda gerçekleşen etkinliğe katılan öğrencilerimiz Ebru sanatı hakkında bilgiler edinirken kendileri için de hatıra ebru yaptılar.

Bata Çıka Koşusu

Reebok Mudrace’in düzenlediği çamur, su ve engeller ile koşuyu daha eğlenceli hale getirilen Bata Çıka Koşusu’na öğrencilerimizle birlikte katıldık. Ögrencilerimiz aynı zamanda organizasyonda gönüllü olarak yer alarak keyifli vakit geçirdiler.

Little Caesars Atölye

Çocuklarımız, Türkiye’nin en sevilen pizza markalarından Little Caesars Pizza ile yeni lezzetler keşfetti. Mutfak sanatlarına ilgi duyan ortaokul ve lise grubu öğrencilerimiz, Little Caesars Pizza şefleri ve uzmanları ile Little Caesars Pizza’nın mutfağında Ağustos ayında buluştu. Şeflerle birlikte pizza ve tatlı yapımı eğitimi alan çocuklarımız, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını keşfederek hayallerindeki lezzetleri ortaya çıkardı.

Galatasaray – Lokomotiv Moskova Şampiyonlar Ligi Maçı

Mastercard’ın desteğiyle 18 Eylül’de oynanan Galatasaray – Lokomotiv Moskova Şampiyonlar Ligi Maçına öğrencilerimiz ile birlikte katıldık. Maç öncesi futbolcularla sahaya çıkarak seremoniye katılan öğrencilerimiz, seremoni sonrasında tribünlerde maçı izleyerek maçın heyecanını dolu dolu yaşadı.

Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

En önemli değerlerimizden Cumhuriyet Bayramımızı bu yıl İstanbul’daki öğrencilerimizle birlikte Harbiye Askeri Müzesini gezerek yaşadık. 27 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz etkinlikte öğrencilerimizle birlikte müzeyi gezerken, Cumhuriyetimizin faziletlerini ve değerini konuştuk.

Toçev Geleneksel Yılbaşı Partisi

İstanbul’da yaşayan öğrencilerimiz ile birlikte geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz yılbaşı partimizi bu yıl 22 Aralık’ta yaptık. Partimiz eğlencenin yanı sıra sürprizlerle ve hediyelerle dolu dolu geçti. Bu yıl partimize, öğrencilerimize hediye desteği veren Hülya Sevindik ve arkadaşları, Puduhepa ve Kız Kardeşleri ekibi ile gönüllülerimiz de katıldı. Partimizin sürpriz konuğu sanatçı Soner Sarıkabadayı da hem öğrencilerimizle vakit geçirdi hem de şarkılarını öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte söyleyerek eğlenceyi katladı.