Yılbaşını Doyasıya Kutladık

İstanbul’da yaşayan çocuklarımızla ve aileleriyle birlikte geleneksel yılbaşı partimizi 16 Aralık’ta gerçekleştirdik. Kemal Özkan Sünnet Sarayı’nın bu sene de mekân sponsoru olarak bize mekânını açtığı etkinliğimizde çocuklarımız ilk önce ISS Catering’in gönüllü desteğiyle hazırladığı yemeklerini yediler. Yemeğin ardından sahnede karaoke yapan çocuklarımız daha sonra yaş gruplarına göre ayrılarak gruplarına özel etkinliklere katıldı. İlkokul öğrencilerimiz yüz boyama, ortaokul öğrencilerimiz keçeden çorap yapma ve kitap ayracı tasarlama, lise öğrencilerimiz ise fotoğraf çerçevesi tasarlama etkinliklerine katıldı.

Özel olarak hazırlanan yılbaşı pastamızın kesiminin ardından öğrencilerimiz ve aileleri eğlenceli müzikler eşliğinde dans etti. Son olarak hazırladığımız kartlardaki soruları çözerek numaralarını kendileri bulan öğrencilerimiz hediyelerini aldı.

Barış İçin Müzik

ENKA Kültür Sanat tarafından 18 Kasım’da düzenlenen “Barış İçin Müzik” konserine katıldık. İstanbul’da yaşayan 15 ortaokul öğrencimizle katıldığımız konserde çocuklarımız müzik ziyafetinin doyasıya tadını çıkardı.

29 Ekim’de Havacılık Müzesi’ni Gezdik

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak amacıyla bu sene çocuklarımızla birlikte Yeşilköy Havacılık Müzesi’ni gezdik. Ziyaretimizde Solotürk gösterisini izledik ve maket uçak atölyesine katıldık. Yarbay İsmail Dindar tarafından verilen sunumla “Cumhuriyet Tarihinde Havacılık”ı öğrendik. Müze çalışanları tarafından verilen mesleki kariyer sunumunu izlediğimiz etkinliğimizde son olarak “Cumhuriyet” temalı bilgi yarışmasına katıldık. Etkinliği gerçekleştirmemizde bize destek olan Yeşilköy Havacılık Müzesi’ne ve ulaşımımızı sağlayan Tursan’a teşekkürlerimizi sunarız.

20.000 Deniz Canlısı

Procat ile gerçekleştirdiğimiz çalışma kapsamında eğitimlerini desteklediğimiz öğrencilerimizi Emaar Square Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde yirmi bin deniz canlısıyla buluşturduk. Etkinliğin ardından çocuklarımız yaşadıkları deneyimi resimlerine aktardı.

Şampiyonlar Ligi’ne Yükseldik

Mastercard’ın desteğiyle 26 Eylül’de Beşiktaş-Leipzig Şampiyonlar Ligi maçında çocuklarımız fair play çağrısı için maç öncesi yapılan seremoniye futbolcularla birlikte çıktı.

Madame Tussauds Müzesi’ni Gezdik

İstanbul’da yaşayan lise grubu öğrencilerimizle birlikte Madame Tussauds Müzesi’ni gezdik. 30 Eylül’de gerçekleştirdiğimiz gezimizde çocuklarımız balmumu heykelleri hayranlık içinde gezdi. Etkinliğimizi destekleyerek gerçekleştirmemizi sağlayan Yol Aşkı Official’a ve yemek sponsorumuz olan The House Cafe’ye teşekkürlerimizi sunarız.

Derin Beyin Merkezi

lkokul öğrencilerimiz ile birlikte 5-6 Ağustos tarihlerinde İstanbul Tuzla’da bulunan Derin Beyin Merkezi’ndeydik. Birçok eğlenceli aktivite gerçekleştirdiğimiz kampımız drama, yüzme ve deneylerle geçti. Çocuklarımızın kampa katılımında bize destek olan Derin Beyin Merkezi’nin Kurucusu Sayın Oğuzhan Gözek’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Kids For Freedom Kampı

Bu sene de çocuklarımızla beraber Marmaris’te yapılan Kids For Freedom kampına katıldık. 8-15 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen kampa birçok ülkeden katılımcılar yer aldı. Yelkenlilerde halatları bağlamayı, yelken açmayı, usturmaçaları takmayı ve seyir halinde kaptanı asiste etmeyi öğrenerek denizcilik sektörünü tanırken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldı. “Kids For Freedom” projesini gerçekleştiren Phoenix Yatçılık firmasına teşekkür ederiz.

Düşler Akademisi Kampı

Düşler Akademisi’nin her sene Kaş’ta organize ettiği kampa bu sene de çocuklarımızla birlikte katıldık. 17-22 Temmuz tarihleri arasında üniversite, 16-19 Ağustos tarihleri arasında da lise öğrencisi çocuklarımızla birlikte katıldığımız kampta birbirinden eğlenceli ve eğitici birçok aktivitede yer aldı. Böylesine güzel bir kampa katılmamızı ve unutulmaz anılar biriktirmemizi sağlayan Düşler Akademisi’ne teşekkür ederiz.

BÜYAK Kampı

İlk defa geçen sene katıldığımız, Boğaziçi Üniversitesi BUYAK Kulübü’nün organize ettiği Kilyos Kampı’nda bu sene de 15 öğrencimizle yer aldık. Mentor-mentee çalışmaları ile öğrencilerimiz; bilgi paylaşımı yapacakları ve uygun rol modelleri gözlemleyecekleri bir ortam buldu. Bunun yanı sıra; sprey boyalarla resim atölyesinde, gönüllü rehber eşliğinde Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü’nde, BuGusto Kulübü ile yemek atölyesinde, takımlar kurarak halı sahada, bazı öğrencilerimizin ilk kez olan yüzme deneyimlerinde ve günbatımında mangal başında keyifli vakit geçirdiler.

Geleneksel İftar Yemeğimizi Bu Sene De Gerçekleştirdik

Her sene geleneksel olarak İstanbul’da yaşayan çocuklarımız ve aileleri ile birlikte düzenlediğimiz iftar yemeğimizi bu sene de gerçekleştirdik. 3 Haziran Cumartesi akşamı organize ettiğimiz yemeğimizde çocuklarımızla ve aileleriyle birlikte olmanın keyfini yaşadık. İftar yemeğimizde bize mekân ve yemek desteği veren ISS’e, ulaşım desteği veren Başaran Turizm, Ulusoy ve Tursan’a teşekkürlerimizi sunarız.

Sinop’ta Kano Keyfi

Sinop’ta eğitimlerini desteklediğimiz çocuklarımızla beraber ilk kez kano keyfi yaptık. 9 Haziran’daki etkinlikte çocuklarımızın heyecanı ve keyfi görülmeye değerdi. Sinop Açık Deniz Yelken Kulübü SAYK’a ve Volkan Kaya’ya gönüllü desteği için teşekkür ederiz.

Baharı Cross Challange ile Karşıladık

Koşu tutkusunu doğanın zorlu koşullarıyla birleştiren Cross Challange III’e çocuklarımız ile katılarak bahara güzel bir “merhaba” dedik. Ayp Solutions’ın organizasyonuyla bu sene üçüncüsü gerçekleşen koşu 2 Nisan Pazar Günü Belgrad Ormanı’nda yapıldı. Doğa yürüyüşü, doğada yaşam ve kampçılık hakkında herşey ve doğa fotoğrafçılığı gibi birbirinden ilginç atölyelerin yer aldığı organizasyonda koşmak gerçekten ilginç bir deneyim oldu.

Standımızla da yer aldığımız Cross Challange III’te katılımcılara vakfımızı tanıtma imkânı da bulduk. Organizasyona katılımımızı sağlayan Ayp Solutions’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Psikologlarımız, koşuya katılan vakıf öğrencilerimize, “Ben Ergenim” projemizin öfke yönetimiyle ilgili atölye çalışmasını uyguladı.

Buz Pateni Keyfi

Sömestre etkinlikleri kapsamında İstanbul Avrupa Yakası’nda oturan ilkokul öğrencilerimizle 28 Ocak Cumartesi günü Grandpera Emek Sahnesi’nde tiyatroya gittik. Çocuklarımız, Çolpan İlhan & Sadri Alışık çocuk tiyatrosunun sahneye koyduğu “Kahraman Kurtarıcı Haydi” oyununu büyük bir keyifle izledi.

Kariyer Günü

Artık gelecekleri hakkında ciddi planlamalar yapmaya başlayan lise ve üniversite öğrencilerimizle, Akçansa’da kariyer günü gerçekleştirdik. Akçansa çalışanlarının sunumlar yaptığı etkinlikte, çocuklarımız sorular sorarak gelecek planlarıyla ilgili önemli bilgiler aldı.

Kiddifest’te Hayallerimizi Anlattık

Bu yıl ilk defa düzenlenen Kiddifest’e ilkokul öğrencilerimiz ile birlikte katıldık. Çocuklarımız Dreamstalk atölyesinde hayallerini anlatırken, seyahat yazarı Arzu Özen ile de kutupları gezdi. Ayrıca festivale katılan çocuklarla, uzman psikologlarımız aracılığıyla “Teknoloji ve Cihaz Bağımlılığı” atölyemizi gerçekleştirdik.

Ankara’da Bowling Ve Akvaryum Keyfi

Sömestre aktivitelerimizin Ankara durağında, lise öğrencilerimizle bowling oynadık. İlkokul öğrencilerimizle de akvaryum tünelinde gezerek hiç bilmedikleri su altı canlıları ile tanışmalarını sağladık. Çocuklarımıza hem rol model hem de çalışmalarımıza katılarak bize destek olan ODTÜ Verimlilik Topluluğu’na teşekkür ederiz.

Bowlingde Eğlendik

Çocuklarımızın en çok sevdiği aktivitelerden biri olan bowling için Seaside Bowling’teydik. 1 Şubat’ta sömestre aktiviteleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize tüm İstanbul’da yaşayan lise grubu öğrencilerimizle Anadolu Yakası’nda yaşayan ortaokul grubu öğrencilerimiz katıldı.

Mutfakta Cupcake Keyfi

İstanbul Avrupa Yakası’nda yaşayan ortaokul öğrencilerimizle sömestre aktiviteleri kapsamında Mutfak Sanatları Akademisi’ne gittik. 29 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz çalışmamızda çocuklarımız MSA’nın uzmanlarıyla birlikte pizza ve marshmallow cupcake yaptı. Etkinliğimizde bize destek olan MSA’ya teşekkür ederiz.

Çocuklarımızla Tiyatroya Gittik

İstanbul Anadolu Yakası’nda yaşayan ilkokul öğrencilerimizle sömestre etkinlikleri kapsamında “Öteki Beriki İlerisi Gerisi” oyununu izledik. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde 29 Ocak Pazar günü izlediğimiz oyun esnasında çocuklarımız eğlenceli vakti geçirdi.

“Kahraman Kurtarıcı Haydi” Oyununu İzledik

Sömestre etkinlikleri kapsamında İstanbul Avrupa Yakası’nda oturan ilkokul öğrencilerimizle 28 Ocak Cumartesi günü Grandpera Emek Sahnesi’nde tiyatroya gittik. Çocuklarımız, Çolpan İlhan & Sadri Alışık çocuk tiyatrosunun sahneye koyduğu “Kahraman Kurtarıcı Haydi” oyununu büyük bir keyifle izledi.