Yeni Yıla Keyifli Merhaba

Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz yılbaşı partimiz bu sene de çok eğlenceli geçti. İstanbul’da yaşayan çocuklarımız ve ailelerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz partide çocuklarımız SİM Animasyon’un oyunlarıyla keyifli zaman geçirdi. Oyunların ardından çocuklarımız birbirinden güzel hediyeleriyle heyecanlı anlar yaşadı. Yılbaşı pastamızı kesmemizden sonra da çocuklarımız hareketli şarkılarla eğlencelerini sonlandırdı.

Steam Modeliyle Eğitim Gerçekleştirdik

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü’nün (IEEE) ve Empa Elektronics’in desteği ile gerçekleştirdiğimiz Bilim Teknoloji Mühendislik etkinliğimizde, bilim, teknoloji, sanat ve matematik alanlarını kapsayan STEAM eğitim modeline çocuklarımızla birlikte katıldık. 24 öğrencimizle 4 oturumda gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarında teknoloji, mühendislik ve sanat eğitimini bir araya getirerek ülkemizin konumuyla birlikte eğitimde bu modelin gerekliliğinin ve yaratıcılığın önemini vurguladık. Destekleri için Boğaziçi Üniversitesi IEEE Kulübü ve Empa Elektronics’e teşekkürlerimizi sunarız.

Yılbaşı partimizde bize destek olan Gönül Davet Tahtasaray’a, Murat Özkan’a, ISS Catering’e, Tursan’a, Tat-Al Trabzon Vakfıkebir Ekmek Fırını’na, Gölcük Tahıl Gıda’ya, Ec Itrıyat Gıda İmalat’a, Katmer Börek Baklava Gıda’ya, Adnan Kurt Un ve Unlu Mamüller Gıda’ya, Sihirli Spatula’ya ve SİM Animasyon’a teşekkürlerimizi sunarız.

Hour Of Code

Dünya çapında gerçekleşen “Hour Of Code” kapsamında ilkokul öğrencilerimizle Bahçeşehir Üniversitesi desteğiyle 10 Aralık’ta coding workshop yaptık. Her öğrencinin bilgisayar bilimlerini öğrenmeye fırsatı olmalıdır sloganıyla bize destek olanUğur Şen ve Elif Yılmaz’a teşekkür ederiz.

O Ses Türkiye’yi İzledik

Acun Ilıcalı’nın düzenlediği ve TV 8’de ekrana gelen O Ses Türkiye yarışmasına, 10 Ekim’de seyirci olarak çocuklarımızla birlikte katıldık. Eğlenceli anlara sahne olan programda çocuklarımızla çok eğlendik.

Cumhuriyet Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğimizde bu sene de çocuklarımızla bir aradaydık. Etkinliğimizde çocuklarımızla ilk olarak Cumhuriyet ve Atatürk temalı video izledik. Ardından çocuklarımızla yedi grup oluşturarak resim, elişi, kitap, şiir, puzzle, harf birleştirme gibi yaratıcı çalışmalar gerçekleştirdik. Son olarak bilgi yarışması yaptığımız etkinliğimizin sonunda çocuklarımız eğlenceli müziklerle dans etti.

Boğaziçi Üniversitesi BÜYAK Kulübü’nün desteği ile Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz kutlamamızda bize destek olan BÜYAK’a, çocuklarımız etkinlik alanına ulaşımını sağlayan Tursan’a ve çocuklarımızın yemeklerini hazırlayan ISS’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Geyik Koşusunda Yerimizi Aldık

Macera Akademileri’nin 16 Ekim’de Belgrad Ormanları’nda düzenlediği Geyik koşusunda hem standımızla hem de çocuklarımızla yerimizi aldık. 4-12 yaş arası çocuklarımızla koştuğumuz maratonda çocuklarımız çok eğlenirken, spor yapmanın keyfine de vardılar.

Beşiktaş-Dinamo Kiev Maçındaydık

İlköğretim öğrencilerimiz ile, Mastercard sponsorluğunda, 28 Eylül’de oynanan Beşiktaş-Dinamo Kiev şampiyonlar ligi maçındaydık. Çocuklarımız fair play çağrısı için maç öncesi yapılan seremoniye futbolcularla birlikte çıkarken, seremoninin ardından hep birlikte maçı izledik. Keyifli ve eğlenceli geçen gecenin ardından çocuklarımız stadyumdan unutulmaz anılarla ayrıldı.

Bata Çıka’da Koştuk

Macera Akademisi’nin organize ettiği Bata Çıka Koşusu’na bu sene 10 çocuğumuzla birlikte katıldık. Öğrencilerimizden Engincan’ın üçüncü olarak bizi gururlandırdığı koşunun zorlu parkurunda çocuklarımız çok eğlendi. Ayrıca ekip olarak standımızla da yer aldığımız etkinlikte, tüm katılımcılara vakfımızın çalışmalarını anlattık. Koşuda çocuklarımızın ücretsiz katılımını ve öğle yemeklerini sağlayan Macera Akademisi kurucusu Caner Odabaşoğlu’na teşekkürlerimizi sunarız.

Düşler Akademisi

Her sene yaz boyunca Kaş’ta düzenlenen Düşler Akademisi kampına bu sene de çocuklarımızla birlikte katıldık. 26 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında yer aldığımız kampta, yüzme öğrendik, yelken ve yoga yaptık, ata bindik, tarımcılığı öğrendik… Kamp için bize destek olan Düşler Akademisi ekibine teşekkür ederiz.

BÜYAK Kampı

Lise öğrencilerimiz ile birlikte 18-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü’nün desteğiyle Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampüsü’nde çok güzel bir kamp gerçekleştirdik. Günlerini yüzme, tasarım, film gösterimi, satranç, kutu oyunları, yaratıcı düşünme dil atölyesi, mentör görüşmeleri, zumba ve spor yarışları ile değerlendiren çocuklarımız, kamptan unutulmaz anılarla ayrıldı. BÜYAK ve Craft ekibine teşekkür ederiz.

Kids For Freedom

Kids For Freedom projesine bu sene de ortaokul öğrencilerimizle katıldık. 9–16 Temmuz tarihleri arasında katıldığımız projede çocuklarımız yelken açmadan yelken kullanmaya kadar yelkencilikle ilgili çalışmalar yaparken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldılar. Altı farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurdular. Futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katıldılar. Aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldılar. Çocuklarımızın kampa katılımı için üç yıldır bize destek olan Kids For Freedom’a teşekkürlerimizi sunarız.

Derin Beyin Merkezi

İlkokul öğrencilerimiz ile birlikte 11-17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Tuzla’da bulunan Derin Beyin Merkezi’ndeydik. İçeriğini Carma Platformu ile, bir gelişim modeli olarak şekillendirdiğimiz kampta, Steam modeli ile, çocuklarımızla dil gelişimi, doğal beslenme ve yaratıcı düşünce becerileri üzerine yeni deneyimler edindik. Çocuklarımızın kampa katılımında bize destek olan Derin Beyin Merkezi’nin Kurucusu Sayın Oğuzhan Gözek’e, Carma Platformu’na ve Permakültür Kolektifi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Geleneksel İftar Yemeğimizi Gerçekleştirdik

Çocuklarımıza ve ailelerine her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimizi bu sene 12 Haziran’da gerçekleştirdik. İstanbul’da yaşayan çocuklarımızın aileleriyle birlikte katıldığı etkinliğimizde keyifli bir iftar geçirirken, bize bu organizasyonda destek veren ISS’e, Tursan’a ve Başaran’a teşekkürlerimizi sunarız.

Paintball’da Çok Eğlendik

Çocuklarımız için gerçekleştirdiğimiz sosyal aktivitelerimize bir yenisini daha ekledik ve çocuklarımızla paintball oynadık. 30 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde çocuklarımız bir yandan takım çalışmasını kavrarken, bir yandan da eğlenceli bir hafta sonu geçirdi…

23 Nisan’ı Keyifle Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için Life Park’taydık. İstanbul’da yaşayan 50 çocuğumuzun katıldığı kutlamamızda çocuklarımız oyun alanlarında keyiflerince eğlendi. 24 Nisan Pazar günü gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize ulaşım desteği veren Tursan’a ve bizi gönüllü ağırlayan Life Park’a çocuklarımızın bitmeyen kahkahalarıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Underwater Paradise Show’u İzledik

İstanbul Avrupa Yakası’nda yaşayan çocuklarımızla 6 Aralık’ta The Underwater Paradise Show için Wolksvagen Arena’ya gittik. İEG Sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz aktivitemizde dramanın, pandomimin, dansın, illüzyonun, kuklanın, kum sanatının ve sihrin, köpüklerin büyüleyici güzelliği ve şaşırtıcı lazer gösterileriyle harmanlandığı şovu izleyen çocuklarımız unutamayacakları bir gün geçirdi.

Buz Pateni Ve Bowling

Airport AVM’de 4 Şubat’ta Avrupa Yakası’ndaki ortaokul öğrencilerimizle bir sömestr klasiğimiz olan buz pateni & bowling oyunlarımızla, öğrencilerin heyecanla bekledikleri bir organizasyonda daha bir araya geldik.

Vize’de Sinema Keyfi

Kırklareli’nin Vize ilçesindeki öğrencilerimizle 3 Şubat’ta ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına ayırdığımız çocuklarımızla, yaşlarına uygun film izleyip, kutu oyunları oynayarak kültürümüzü geliştirirken, eğlenceli vakit geçirdik.

Pwc’de Kariyer Günü Gerçekleştirdik

2 Şubat’ta lise ve üniversite öğrencilerimizle, PWC destekleriyle Kariyer Günü düzenledik. Gençler kariyer planlama ve iş hayatı konusunda merak ettiklerini, başarılı PWC yöneticilerinden dinlediler.

Ankara’da Bilim Ve Teknoloji Tarihi Müzesini Gezdik

Ankara’daki sömestre etkinliğimizi 1 Şubat’ta ODTÜ’de Verimlilik Topluluğu’nun organizasyonu ile gerçekleştirdik. Ankara’daki bütün öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz aktivitemizde Bilim ve Teknoloji Tarihi müzelerini gezip, ilkokul öğrencilerimizle el işi çalışırken, lise öğrencilerimizle önce yumurta deneyi yapıp sonra genel kültür kutu oyunu oynadık.

Velilerimizle Aile Eğitimimizi Yaptık

Açı Koleji’nde, TOÇEV velilerine özel “Aile Eğitimi” düzenledik. 31 Ocak’ta iki tane olmak üzere 28 Şubat ve 17 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz eğitimde ebeveynler, gönüllü psikoloğumuz Nazmiye Arduç’tan çocuk gelişimi, ergenlik ve ebeveynlik becerilerini geliştirmekle ilgili özel danışmanlık alma imkânı yakaladı.

Bab Bowling’e Gittik

Çocuklarımız en çok sevdiği aktivitelerimizden olan bowling için 29 Ocak’ta BAB Bowling’deydik. Anadolu Yakası’nda oturan ortaokul ve lise öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde çocuklarımız önce bowlingin püf noktalarını öğrendiler. Kısa eğitimin ardından çocuklarımız gönüllerince bowling oynadı.

Samsun Ve Sinop’ta Film Keyfi

Sömestre aktivitesi kapsamında Samsun ve Sinop’taki öğrencilerimizle film keyfi yaşadık. 25-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz aktivitemizde Samsun’un Uzunköprü ile Sinop’un Durağan ve Boyabat ilçelerinde ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına ayırdığımız çocuklarımızla, yaşlarına uygun film izleyip, genel kültür kutu oyunu oynayarak takımlar arası rekabet, eğlence ve heyecan yaşadık.

İstanbul’daki sömestr tatili aktivitelerimiz 28 Ocak Perşembe günü, ilkokul öğrencilerimizle İstanbul Modern Müzesi’nde başladı. Çocuklarımızla “Hayalimdeki Ağaç” atölye çalışmasına katılarak doğayı ve sanatı konuştuk. Sohbet sonrası çocuklarımız hayallerindeki ağaçları tasarladılar. Atölye sonrasında ise müzeyi gezerek sanat dolu günümüzü noktaladık.