Müzikle Keşif Atölyesi

Yılda iki sefer çocuklarımızla bir araya geldiğimiz atölyelerimizin bu dönem konusu “Müzikle Keşif”ti. Öğrencilerimizin dinleme, ayrıntıları keşfetme, yaratıcılık, kendini farklı yollarla ifade etme gibi becerilerini geliştirmeye yönelik hazırladığımız atölye çalışmamızda, 13- 17 Mayıs’ta Mardin ve Adıyaman’da, 10-14 Haziran’da Ankara’da, 17-21 Haziran’da Samsun ve Sinop’ta, 26-27 Haziran’da Antalya’da ve 29 Haziran’da İstanbul’da öğrencilerimizle buluştuk. Birlikte hem karne heyecanını hem de yaz tatilinin tadını çıkardık.

Çocuk Hakları Atölye Çalışmaları

Çocuklarımızın sosyal bilişsel becerilerinin desteklenmesini hedeflediğimiz atölye çalışmalarında ikinci dönem, ilkokul grubumuz ile çocuk hakları temasını ele aldık. Oyunlar aracılığıyla sahip oldukları haklar ile ilgili bilgi vermeye ve çeşitli yöntemlerle bu hakları yorumlamalarını, analiz etmelerini sağlamaya çalıştık. Ortaokul grubumuzla yaptığımız toplumsal eşitlik konulu çalışmada, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşitsizliği konularında düşünmelerini, sorgulamalarını ve farkındalık yaratmayı amaçladık. Lise grubumuzla, tüm hayatlarını etkileyecek olan gelecek hedefleri, mesleki yönelim ve kendi kişilik analizlerine yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Bu dönem, aile içi ilişkileri güçlendirmek adına, bir psikolog eşliğinde, ailelerimizle çocuklara yönelik empati, tutum ve davranış konusunda eğitimler gerçekleştirdik.

Atölyelerimiz kapsamında 11-16 Kasım’da Mardin’de,30 Kasım’da İstanbul’da, 2-7 Aralık’ta Samsun Vezirköprü’de, 18-22 Kasım’da Ankara’da öğrencilerimizle buluştuk.