Paylaşmanın Sorumluluğunu Al

Samsung ile TOÇEV işbirliğinde 2020 yılında hayata geçirildi. Projemizde amaç: Küçük çocukları olan ebeveynlerin internetin zaman ve içerik açısından doğru kullanımı konusunda bilinçlendirmek hedeflenmiştir. Anne ve babalara internetin zaman ve içerik açısından doğru kullanımı konusunda yol gösterecek Maltepe Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi ve Psikolog Dr. Nesteren Gazioğlu desteğiyle online bir platform oluşturuldu.  Platformda ebeveynler çocukların … Continue reading Paylaşmanın Sorumluluğunu Al

Su Gelecektir (2018)

Proje Ortağı: Geberit – İstanbul Özel Okul Müdürlükleri Proje Hedefi: Su ve su kaynaklarını koruma ve yerinde kullanma bilincine sahip bir toplum olgusuna ulaşabilmek için geleceğimiz olan çocuklarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerektiği inancıyla; ülkemiz için su kavramının önemi, suyun yerinde ve yeterli kullanımı, su kaynaklarının korunması konularının basılı ve görsel materyaller, tiyatro oyunuyla hedef kitle … Continue reading Su Gelecektir (2018)

Benim Yaratıcı Dünyam (2018)

Proje Ortağı: İŞGYO, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Çarşamba Milli Eğitim Müdürlüğü Projenin Amacı: Akademisyen bir kadro tarafından hazırlanan eğitim programında, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla alanında uzman eğitimciler uygulanacak atölye çalışmaları ile hayatın içinde yer alan, yaratıcılığı gelişmiş, yeni çağa ayak uydurabilen, kariyer hedefi inovatif olan bireyler olarak yetişmeleri hedeflendi. Proje kapsamında ayrıca düzenlenecek … Continue reading Benim Yaratıcı Dünyam (2018)

Parmaklıklar Ardında Bir Sanat Terapisi Deneyimi (2015)

T.C.Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü onayı ile yürüttüğümüz ve mali açıdan Yeşilay 2015 yılı Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı tarafından desteklenen projemiz kapsamında, hedef grubumuz Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan suça sürüklenen 12-18 yaş arasındaki 40 çocuk ile 20 haftalık sanat terapisi oturumları gerçekleştirdik. Projemiz kapsamında; suça sürüklenmiş çocukların, … Continue reading Parmaklıklar Ardında Bir Sanat Terapisi Deneyimi (2015)

Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar (2015)

Milli Eğitim Bakanlığı ve Balparmak Firması ile birlikte hayata geçireceğimiz “Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar” projemiz 2015’te başladı. Obezitenin Türkiye’de görülme sıklığı her geçen gün artıyor. Obezitenin başlıca nedenleri arasında düzensiz yanlış beslenme alışkanlıkları ve yetersiz fiziksel aktivite yer alıyor. Obezite oluşmadan korunma büyük önem taşıyor. Obeziteden korunma, çocukluk çağında başlamalı. Çocuk ve adolesan döneminde oluşan … Continue reading Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar (2015)

YBO (2013)

Arnavutköy Şehit Gürdal YBO ile uzun zaman önce Günebakan projesi sayesinde tanıştık. Yatılı kalan çocuklar ailelerini her zaman göremedikleri için hepimizi tarifi mümkün olmayan yakınlıkla karşıladılar. Biz de bu sıcak ilgi karşısında onların ihtiyacı olan her alana eğilmeye başladık. Okulda ki zamanlarını keyifli geçirebilmeleri için oyun odaları, enerjilerini doğru kullanabilmeleri için oyun parkı ile jimnastik … Continue reading YBO (2013)

Benergenim (2013)

ASTRAZENECA ve T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ile hayata geçirdiğimiz projemizde; ergenlik dönemindeki gençler, aileleri ve öğretmenleri ile bu dönemi sağlıklı atlatabilmeleri için çalışmalar yürüttük. Çocuklarımızın; içinde bulundukları umutsuzluğu kırmak ve şiddet isteğini bastırmak için uzman psikologlarımız ile sürdürdüğümüz çalışmalarda, çocuklarımızla balon patlattık, hamurları duvara attık, sohbet ettik. Ayrıca ailelere ve öğretmenlere de eğitimler düzenledik. 6. … Continue reading Benergenim (2013)

Enerjimiz Çocuklar İçin (2012)

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile 2012 yılında hayata geçirdiğimiz “Enerjimiz Çocuklar İçin” projemizde ilköğretim öğrencilerine enerjinin doğru kullanılması konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Enerji tüketimi ülkemizde ve dünyada her zaman sorun olmuştur. Doğaya zarar veren enerji kaynaklarının yoğun kullanımı, enerji kullanımında tasarrufun göz ardı edilmesi, enerji … Continue reading Enerjimiz Çocuklar İçin (2012)

Kütüphaneler (2011)

2011 yılında Citibank ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başladığımız “Kütüphaneler” projemizde kütüphanesi olmayan okullara kütüphane açılması hedeflendi. Çocuklarımıza hikâye kitapları ulaştırdığımız “Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın” projemizin yanı sıra, çocuklarımızın ödevlerini yaparken yararlanabilecekleri kaynak kitapların ve klasik eserlerin bulunduğu kütüphaneler de kuruldu. Citibank’ın desteği ile yürüttüğümüz projemizde okulları T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile … Continue reading Kütüphaneler (2011)

Temiziz (2011)

Scotch-Brite ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı işbirliği ile 2011 yılında hayata geçirdiğimiz “Temiziz” projemizde, sağlıklı bir yaşam sürmeleri için çocuklarımıza temizliğin önemini anlattık. Çocuklarımız için genel bir sorun olan temizlik; anne-babaları, öğretmenleri kısacası tüm büyükleri tarafından sıkça söylenen, ancak çocuklarımız tarafından yasak ya da kural olduğu için uygulanan bir eylem. Biz … Continue reading Temiziz (2011)

Buğdayın İyiliği, Doğru Ekmeğin Mucizesi (2010)

UNO ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile 2010 yılı boyunca süren “Buğdayın İyiliği, Doğru Ekmeğin Mucizesi” projemizde ilköğretim öğrencilerimize doğru beslenmeyi anlattık ve ekmekteki besinleri onlara daha yakından tanıttık. Öğrencilerimize, TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu, doğru ekmekte yer alan vitamin ve minerallerin karakterize edildiği “Gizemli Tarif” isimli tiyatro oyunu … Continue reading Buğdayın İyiliği, Doğru Ekmeğin Mucizesi (2010)

İyi Beslenmek İyi Gelecek (2010)

Sana ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın desteğiyle 2010 yılında; Sinop, Çankırı ve Kastamonu il/ilçelerinde başladığımız “İyi Beslenmek İyi Gelecek” projemizi Gümüşhane ve Bayburt il/ilçelerinde devam ettirdik. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin çocuklarımızın eğitimine katkısı bilinen bir gerçek… Dengeli beslenmede kahvaltının önemi konusunda farkındalık oluşturmak ve maddi durumu yetersiz ailelerin okuma istekli çocuklarına … Continue reading İyi Beslenmek İyi Gelecek (2010)

Evimdeyim (2009)

Çelebi Holding ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 2009 yılında başladığımız “Evimdeyim” projemizde öğretmen lojmanlarımızı yeni yüzlerine kavuşturuldu. Köy okullarındaki öğretmenlerimizin daha iyi koşullarda yaşayabilmeleri, yaşam kalitelerindeki artış ile eğitim-öğretime daha huzurlu devam edebilmeleri ve hissettikleri huzuru çocuklarımıza yansıtabilmeleri için başladık “köy okulları lojmanlarının” onarımına. Bu yolla daha çok öğretmeni kırsal bölgede hizmet vermeye … Continue reading Evimdeyim (2009)

Yarının İzleri (2008)

Unilever, Tesco Kipa ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 2008 yılında başladığımız “Yarının İzleri” projemizde, çocuklarımızda küresel ısınma konusunda farkındalık oluşturmak için çalışıyoruz. Dünyamızın en önemli sorunlarından biri olan küresel ısınma konusunda çocuklarımızın yeterince bilgisi bulunmuyor. Çocuklar, küresel ısınmaya karşı bir yaşam bilinci oluşturmaya şimdiden başlasınlar, global dünyanın bir parçası, hatta sahibi olduklarını fark … Continue reading Yarının İzleri (2008)

İlk Yardıma İlk Adım (2007)

AstraZeneca ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın desteği ile 2007 yılında hayata geçirdiğimiz “İlk Yardıma İlk Adım” projemizde çocuklarımıza ilk yardım eğitimi veriyoruz. Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında (YİBO) eğitim alan çocuklarımızla geçirdiğimiz zamanlarda fark ettik ki; ders saati dışındaki serbest zamanlarında ufak kazalar geçirme ihtimalleri fazla ve ailelerinden uzakta yaşadıkları için çoğunlukla … Continue reading İlk Yardıma İlk Adım (2007)

Bugün Benim Gelecek Benim (2018)

Proje Ortağı: MEB – FERRERO FINDIK İTHALAT İHRACAT VE TİC. A.Ş. Proje Amacı: 11-14 yaş arası çocukların tüm hayatlarında, kendi sınırlarını fark etmeye, korumaya ve kendi karakterlerini sağlıklı bir şekilde oturtarak ergenlik dönemine daha sağlıklı ve bilinçli girmelerini sağlamak. 15-17 yaş arası gençlerin ise tarımın, iyi tarım uygulamaları kullanılırsa gençler için istihdam fırsatı olduğuna dair … Continue reading Bugün Benim Gelecek Benim (2018)

Hey Genç Harekete Geç

Proje Sponsoru: TOÇEV – ASTRAZENECA – MEB – TÜRKİYE DİYABET VAKFI Projenin Amacı: Gençlerin hayatında sağlıklı beslenme bilinci yaratmak, fiziksel aktivite ve egzersizin önemini vurgulamak ve yaratıcılık becerilerini ortaya çıkartarak okullar arasında paylaşım sağlamak. Proje İçeriği: Çalışma kapsamında, ayda iki defa belirlenen devlet okullarının ziyaret edilmesi planlanmaktadır. Okulların Türkiye Diyabet Vakfı’nın görevlendireceği diyetisyenler tarafından ziyaret … Continue reading Hey Genç Harekete Geç