Puduhepa ve Kız Kardeşleri Kitabımız Sırpça’ya Çevrildi.

READ (Regional Network for Cultural Diversity) tarafından fonlanan projemizde, Sırbistan’da yaşayan çocuklara da ilham vermek için Puduhepa ve Kız Kardeşleri kitabımız Sırpça’ya çevrildi. Kız çocuklarımıza Anadolu toplaklarında yetişen kadınların başarı hikayelerini anlatan ve onlara; güçlerinin farkına vararak özgüvenli bireyler olmalarını öğütleyen Puduhepa Kitabı artık Sırpça okuyabilen çocuklarımıza da ilham olacak. Kitabımızın çevirisi ve baskısı, Regional … Continue reading Puduhepa ve Kız Kardeşleri Kitabımız Sırpça’ya Çevrildi.

Özgürleşen Umutlar (2019)

Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu Hibe Programının Beşinci Dönemi (CSD-V) kapsamında AB tarafından finanse edilerek TOÇEV ve Atina Merkezli ANTIGONE ortaklığı ve Adalet Bakanlığı desteği ile “Özgürleşen Umutlar (Free Your Hope)” projesini hayata geçirdik. Projemizde ceza infaz kurumunda anneleriyle birlikte yaşayan 0-6 yaş çocukların gelişimlerine destek verilmesi, annelerin çocuklarıyla olan diyaloglarının ve davranış … Continue reading Özgürleşen Umutlar (2019)

Özgürüm (2016)

2014-2015 yılları arasında Sivil Toplum Diyaloğu, III Siyasi Kriterler Hibe Fonu tarafından desteklenen Özgürlüğüm Projemizi başarıyla tamamladık. 2016-2017 yıllarında da Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu IV Siyasi Kriterler Hibe Fonu desteğiyle “Özgürüm” projemizi Adalet Bakanlığı ve WIF (Worldview Impact Foundation) ile birlikte … Continue reading Özgürüm (2016)

Özgürlüğüm (2014)

Adalet Bakanlığı ve WIF (Worldview Impact Foundation) ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “Özgürlüğüm” Projemiz Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler Hibe Fonu tarafından desteklendi. Projemizi; cezaevlerinde anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş arasındaki çocukların, temel ihtiyaçlarının karşılanması, enerjilerini doğru kullanabilecekleri oyun alanlarının geliştirilmesi … Continue reading Özgürlüğüm (2014)