Önce Kızlar Öncü Kızlar

ABBVIE iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz ‘’Önce Kızlar Öncü Kızlar’’ projemiz, kız çocuklarınıngelecekteki iş hayatına katılımını artırmayı, kadın istihdamını sağlamayı ve toplumsal olarak ekonomikkalkınmaya destek olmayı amaçlamaktadır. “Önce Kızlar, Öncü Kızlar” projesi kapsamında, her ay kız öğrencilere TOÇEV eğitmenleri tarafındanonline eğitimler verilecek. Öğrenciler 6 ay boyunca özgeçmiş hazırlama, bilgisayar programı ve sosyalmedya kullanımı eğitimlerinin yanı sıra … Continue reading Önce Kızlar Öncü Kızlar

Bugün Benim Gelecek Benim (2018)

Proje Ortağı: MEB – FERRERO FINDIK İTHALAT İHRACAT VE TİC. A.Ş. Proje Amacı: 11-14 yaş arası çocukların tüm hayatlarında, kendi sınırlarını fark etmeye, korumaya ve kendi karakterlerini sağlıklı bir şekilde oturtarak ergenlik dönemine daha sağlıklı ve bilinçli girmelerini sağlamak. 15-17 yaş arası gençlerin ise tarımın, iyi tarım uygulamaları kullanılırsa gençler için istihdam fırsatı olduğuna dair … Continue reading Bugün Benim Gelecek Benim (2018)

Hey Genç Harekete Geç (2017)

Proje Sponsoru: TOÇEV – ASTRAZENECA – MEB – TÜRKİYE DİYABET VAKFI Projenin Amacı: Gençlerin hayatında sağlıklı beslenme bilinci yaratmak, fiziksel aktivite ve egzersizin önemini vurgulamak ve yaratıcılık becerilerini ortaya çıkartarak okullar arasında paylaşım sağlamak. Proje İçeriği: Çalışma kapsamında, ayda iki defa belirlenen devlet okullarının ziyaret edilmesi planlanmaktadır. Okulların Türkiye Diyabet Vakfı’nın görevlendireceği diyetisyenler tarafından ziyaret … Continue reading Hey Genç Harekete Geç (2017)

Benim Mahallem (2015)

2015-2018 yılları arasında Akçansa ve Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiğimiz projemiz “Benim Mahallem” ile öğrencilerimiz ve aileleriyle eğitimler gerçekleştiriyoruz. İstanbul Büyükçekmece İlçesinde hem ebeveynlere hem de çocuklara yönelik eğitimleri, kapalı gruplar halinde özel olarak dizayn edilmiş EĞİTİM TIR’ımızın içerisinde veriyoruz. Uzman psikologlarımız tarafından günde üç seans olarak hazırladığımız eğitim programları 6-14 yaş … Continue reading Benim Mahallem (2015)

Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın (2009)

Cartoon Network ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 2009 yılında başladığımız “Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın” projemizde binlerce çocuğumuzu kitaplarla buluşturduk. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile 2010 yılından bu yana devam ettiğimiz projemizde, TOÇEV olarak çocuklarımızı kitaplara kavuşturmak için köprü vazifesini üstleniyoruz. Kitap okumanın ve paylaşmanın önemini çocuklarımıza aktarma fikriyle yola çıktık. Çocuklarımız da eğlenerek … Continue reading Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın (2009)

Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler (2008)

Proje ortağımız Colgate’in dünya çapındaki çalışmasına 2008 yılında Ağız ve Diş Sağlığı Derneği ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile birlikte katıldık ve dünyanın en büyük ağız ve diş sağlığı eğitim projesini yürütmeye başladık. Vakfımızın özen gösterdiği en önemli konulardan biri sağlıklı eğitim ve öğretim. Sadece çocuklarımızın değil kardeşlerinin ve hatta ebeveynlerinin … Continue reading Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler (2008)

Günebakan (2007)

İBO Başarı Geliştirme ve Kesintisiz Eğitime Katkı Projesi 2007 YILINDA RE/MAX ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yola çıktığımız “Günebakan” projemizde, çeşitli kurumların desteği ile 12 Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)’nun iç ve dış donanımını gerçekleştirdik. 2010 YILINDAN BU YANA T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile devam ettiğimiz projemizde kurumsal gönüllülük çalışmaları ile toplamda 109 … Continue reading Günebakan (2007)

Bir Şey Değişir Her Şey Değişir (2006)

2006 yılında NTV Radyo ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlayan “Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir” projemizde zor şartlarda eğitim hayatlarına devam eden okuma istekli öğrencilere 1 yıllık kırtasiye ihtiyaçlarının karşılandığı çantalar, kışı üşümeden geçirmelerini sağlamak için bot mont ve yaz döneminde başarılarını kutlamak için eğitici oyunlarla dolu karne hediyeleri gönderdik. 2006 yılından … Continue reading Bir Şey Değişir Her Şey Değişir (2006)

Yaşasın Okulumuz (2004)

2004 yılında Show TV ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte “Yaşasın Okulumuz” diyerek yola çıktık. Hedefimiz, halkımızın ve bağışçılarımızın desteğiyle 81 ilde 81 köy ilköğretim okulumuzu onarmaktı. Hedefi kısa zamanda aştık, bugün 204 köy ilköğretim okulunu onarmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 2003 yılında GAP Bölgesi’nde eğitim gören çocuklarımıza yaptığımız ziyaretlerden birinde Adıyaman ilinde bir … Continue reading Yaşasın Okulumuz (2004)