Çocuklarımızın Gelişimi İçin Yaz Kampları

Çocuklarımıza düzenlediğimiz aylık sosyal aktivitelerimize, yaz kamplarını ekleyerek sosyal ve psikolojik gelişimlerini daha güçlü destekliyoruz.

Kamplarımız, Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleşiyor ve  katılımcılar, TOÇEV’in eğitim desteği verdiği Türkiye’nin farklı illerinden 11-18 yaşları arasındaki okuma istekli öğrenciler oluşturuyor. 2014 yılından bu yana yaz döneminde gerçekleştirdiğimiz veya katılım sağladığımız kamplarımızı, yılda iki kez sömestr ve yaz döneminde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kamp etkinliklerimiz genel hatlarıyla çevre, kültür-sanat temalı aktiviteler, psikolojik atölye çalışmaları ve interaktif oyunlardan oluşuyor.

ŞEHİRLER ARASI BİR KAMPA KATILMAK NEDEN ÖNEMLİ?

- Kültürel Kamplar, farklı şehirlerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunuyor. 

- Hayatı öğrenme yolunda tecrübe edindiriyor.

- Kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırmayı, onların kişisel gelişimlerinin güçlenmesine destek olup, istihdam olanaklarını artırmış olmayı amaçlıyor.

- Her kampa farklı çocuklar dahil edildiği için, TOÇEV çocuklarının her birinin en az bir kere kampa katılmaya hak kazanması sağlanıyor.

GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ KAMPLARIMIZ

KİLYOS BÜYAK KAMPI 2017

İlk defa geçen sene katıldığımız, Boğaziçi Üniversitesi BUYAK Klübü’nün organize ettiği Kilyos Kampı’nda bu sene de 15 öğrencimizle yer aldık. Üç farklı şehirden gelen lise öğrencilerimiz, kampta eğlencenin yanında çok eğitici aktivitelerde de bulundu.

Mentor-mentee çalışmaları ile öğrencilerimiz; bilgi paylaşımı yapacakları ve uygun rol modelleri gözlemleyecekleri bir ortam buldu. Bunun yanı sıra; sprey boyalarla resim atölyesinde, gönüllü rehber eşliğinde Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü’nde, BuGusto Kulübü ile yemek atölyesinde, takımlar kurarak halı sahada, bazı öğrencilerimizin ilk kez olan yüzme deneyimlerinde ve günbatımında mangal başında keyifli vakit geçirdiler.

DÜŞLER AKADEMİSİ 2017

Düşler Akademisi’nin her sene Kaş’ta organize ettiği kampa bu sene de çocuklarımızla birlikte katıldık. 17-22 Temmuz tarihleri arasında üniversite öğrencisi çocuklarımızla birlikte katıldığımız kampta birbirinden eğlenceli ve eğitici bir çok aktivitede yer aldı.

Böylesine güzel bir kampa katılmamızı ve unutulmaz anılar biriktirmemizi sağlayan Düşler Akademisi’ne teşekkür ederiz.

KIDS FOR FREEDOM 2017

Bu sene de çocuklarımızla beraber Marmaris’te yapılan Kids For Freedom kampına katıldık. 8-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen yelkencilik projesi kampına bir çok ülkeden katılımcılar yer aldı. Tekneyle koyları gezen çocuklarımız yelken açmadan yelken kullanmaya kadar yelkencilikle ilgili çalışmalar yaparken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldı.

Phoenix Yatçılık firmasının sosyal sorumluluk projesi "Kids for Freedom"da çocuklar gruplar halinde yelkenli teknelerde halatları bağlamayı, yelkenleri açmayı, usturmaçaları takmayı ve seyir halinde kaptanı asiste etmeyi öğrenerek denizcilik sektörünü tanıdı. Altı farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurdu. Futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katıldılar. Aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldılar.

DERİN BEYİN MERKEZİ 2016

İlkokul öğrencilerimiz ile birlikte 11-17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Tuzla’da bulunan Derin Beyin Merkezi’ndeydik. İçeriğini Carma Platformu ile, bir gelişim modeli pilot çalışması olarak şekillendirdiğimiz kampta, Steam modeli ile, çocuklarımızla dil gelişimi, doğal beslenme ve yaratıcı düşünce becerileri üzerine yeni deneyimler edindik. Çocuklarımızın kampa katılımında bize destek olan Derin Beyin Merkezi’nin Kurucusu Sayın Oğuzhan Gözek’e, Carma Platformu’na ve Permakültür Kolektifi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

KİLYOS BÜYAK KAMPI 2016

Lise öğrencilerimiz ile birlikte 18-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü’nün desteğiyle Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampüsü’nde çok güzel bir kamp  gerçekleştirdik. Günlerini yüzme, tasarım, film gösterimi, satranç, kutu oyunları, yaratıcı düşünme dil atölyesi, mentör görüşmeleri, zumba ve spor yarışları ile değerlendiren çocuklarımız, kamptan  unutulmaz anılarla ayrıldı. BUYAK ve Craft ekibine teşekkür ederiz.

KIDS FOR FREEDOM 2016

Kids For Freedom projesine bu sene de ortaokul öğrencilerimizle katıldık. 9–16 Temmuz tarihleri  arasında katıldığımız projede çocuklarımızyelken açmadan yelken kullanmaya kadar yelkencilikle ilgili çalışmalar yaparken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldılar. Altı farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurdular. Futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katıldılar. Aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldılar. Çocuklarımızın kampa katılımı için üç yıldır bize destek olan Kids For Freedom’a teşekkürlerimizi sunarız.

DÜŞLER AKADEMİSİ 2016

Her sene yaz boyunca Kaş’ta düzenlenen Düşler Akademisi kampına bu sene de çocuklarımızla birlikte katıldık. 26 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında yer aldığımız kampta, yüzme öğrendik, yelken ve yoga yaptık, ata bindik, tarımcılığı öğrendik...  Kamp için bize destek olan Düşler Akademisi ekibine teşekkür ederiz.

SUNRISE 2015

İstanbul, Sinop, Adıyaman’dan başarılı 6 lise öğrencimizle Avrupa Birliği Erasmus Plus projesi kapsamında düzenlenen Sunrise Kampı’na katıldık. Kamp ile çocuklarımız uluslararası sosyal ilişkiler geliştirme, atölye çalışmalarıyla gelişimini güçlendirme ve farklı kültürler tanıma imkanı buldu.

KIDS FOR FREEDOM 2015

Phoenix Yatçılık sponsorluğunda gerçekleşen kampa bu sene ikinci defa katıldık. Toplam 12 öğrencimiz ile gittiğimiz kampta çocuklarımız tekne kullanımı konusunda bilgi aldı ve çeşitli aktivitelerle bir yandan eğlenirken bir yandan kendini geliştirdi. Ayrıca teknede temizlikten yemeğe kadar bütün gereksinimleri kendileri karşılayan çocuklarımızın sorumluluk bilinci de güçlenmiş oldu.

DÜŞLER AKADEMİSİ 2015

12 Öğrencimizle katıldığımız Düşler Akademisi Yaz Kampı’nda çocuklarımız çeşitli atölyelerle kendilerini geliştirme imkanı bulurken, Kaş’ın muhteşem sahilinde tatil yapma imkanı da yakaladı. Çocuklarımız, sosyalleşme imkanı yakaladığı kamptan büyük bir mutlulukla ayrıldı.

KIDS FOR FREEDOM 2014

Dünya çapında çocuklar için yelkencilik projesi olan Kids For Freedom projesine bu sene TOÇEV çocukları da katıldı. Her yıl Temmuz’un son haftası Marmaris’te gerçekleşen projede çocuklarımız tekneyle koyları gezdi. Bir hafta süren projede tekne temizliğinden yelken kullanmaya kadar yelkencilikle ilgili çalışmalar yaparken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldılar.

Phoenix Yatçılık firmasının sosyal sorumluluk projesi "Kids for Freedom"da çocuklar gruplar halinde yelkenli teknelerde halatları bağlamayı, yelkenleri açmayı, usturmaçaları takmayı ve seyir halinde kaptanı asiste etmeyi öğrenerek denizcilik sektörünü tanıdı. Altı farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurarken futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katılıp aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldı.