Çocuklarımızla Atölye Çalışmaları Gerçekleştirdik

İstanbul dışındaki çocuklarımızla buluşmak ve aktiviteler düzenlemek için Ekim ayında psikologlarımız yola çıktı. Çocuklarımızla ilk buluşma Kayseri ilinde gerçekleşti. Kayseri merkezde düzenlediğimiz yemek süresince öğrencilerimizle üniversite eğitimleri ve TOÇEV hakkında sohbet edildi. Daha sonra öğrencilerimizin isteği üzerine Kayseri Park Alışveriş Merkezi’ne gidildi. Kısa bir gezinin ardından tatlı yiyerek sohbet ettik. Daha sonra Kayseri’den Sivas’a doğru hareket edildi. Sivas’taki öğrencilerimizle buluşan psikologlarımız, öğrencilerle yemek yiyip sohbet ettikten sonra Adıyaman’a ulaştı. Adıyaman’da Polis Evi’nin bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz, ortaokul ve lise olmak üzere iki gruba ayrıldı. Öğrencilerimizle psikologlarımız atölye çalışmaları yaptı. 90 dakika süren atölye çalışmasının ardından birlikte yemek yenildi.

Adıyaman’daki etkinlikten sonra psikologlarımız Şanlıurfa’daki çocuklarımızla buluştu. Çardaklı Köşk’te TOÇEV çocukları için ayrılan odada atölye çalışmaları düzenlendi. Tanışma, Kenetlenmiş Eller,  En Büyük Hayallerim/En Büyük Korkularım, Balon Oyunu, 3D (Duygu-Durum-Detay), Öfke İfadelerinin Dışa Vurumu, Elimi Tut, Yüz İfadeleri, Sevgi Bombardımanı adlı oyunlar oynandı. Etkinliğin ardından hep birlikte yemek yenildi.

Mardin’de son bulan GAP turunda psikologlarımız Karayolları Belediye Parkı’nda öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre ayrılarak atölye çalışması yaptı. Yaklaşık 90 dakika süren etkinlikten sonra yemek yenildi. Daha sonra Mardin’de ikamet eden üniversite öğrencilerimizle birlikte Pazar kahvaltısı yapıldı.

GAP turundan dönen psikologlarımız Ekim ayında Sinop'un Boyabat ve Durağan İlçelerinde bulunan öğrencilerimiz ile atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Durağan bölgesindeki öğrencilerimizle birlikte Boyabat'a gidildi. Boyabat’ta tüm öğrencilerimiz ile birlikte yemek yiyerek sohbet edildi. Günü hatırası olarak bol bol fotoğraf çekildi.