Çocuklarımıza düzenlediğimiz aylık sosyal aktivitelerimize, yaz kamplarını ekleyerek sosyal ve psikolojik gelişimlerini daha güçlü destekliyoruz.
Kamplarımız, Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleşiyor ve katılımcılar, TOÇEV’in eğitim desteği verdiği Türkiye’nin farklı illerinden 11-18 yaşları arasındaki okuma istekli öğrenciler oluşturuyor. 2014 yılından bu yana yaz döneminde gerçekleştirdiğimiz veya katılım sağladığımız kamplarımızı, yılda iki kez sömestr ve yaz döneminde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kamp etkinliklerimiz genel hatlarıyla çevre, kültür-sanat temalı aktiviteler, psikolojik atölye çalışmaları ve interaktif oyunlardan oluşuyor.
ŞEHİRLER ARASI BİR KAMPA KATILMAK NEDEN ÖNEMLİ?
- Kültürel Kamplar, farklı şehirlerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunuyor.
- Hayatı öğrenme yolunda tecrübe edindiriyor.
- Kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırmayı, onların kişisel gelişimlerinin güçlenmesine destek olup, istihdam olanaklarını artırmış olmayı amaçlıyor.
- Her kampa farklı çocuklar dahil edildiği için, TOÇEV çocuklarının her birinin en az bir kere kampa katılmaya hak kazanması sağlanıyor.