2006 yılında NTV Radyo ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlayan "Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir" projemizde hayatlarında bir şeyleri değiştirdiğimiz binlerce çocuğumuz var. Daha çok çocuğa ulaşmak için 2007 yılından bu yana T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile yolumuza devam ediyoruz.


Çocuklarımızın okullar açılırken yazacak kalemleri ve kışın onları üşütmeyecek botları olsun istedik. İsimlerine hazırlanmış hediyeleri ile kendilerini özel hissetsinler, mutlu, kendine güvenen, geleceğine umutla bakan bireyler olarak büyümeleri için başlattık projemizi.

Bu amaçla çocuklarımıza, okullar açılırken kırtasiye malzemeleriyle dolu çanta, kışın bot-mont ulaştırıyoruz. Saha çalışmalarımızda buluştuğumuz, Türkiye’nin dört yanında eğitim gören ve TOÇEV'e gönderilen e-postalardan ulaştığımız çocuklarımızın hediyelerini isimlerine özel paketlerde gönderiyoruz."Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir" projemizin kendi içinde sürekliliğini sağlıyoruz, iki aşamadan oluşan gönderilerimizden aynı çocuklar yararlanıyor. Okullar açılırken çantasıyla birlikte kırtasiye malzemelerini ulaştırdığımız çocuklara kışın bot-montunu gönderiyoruz. Gönderiler, çocuğun yaşadığı mevsim koşullarına, beden ve ayak numarasına, cinsiyetine ve yaş aralığına uygun olarak özenle seçiliyor.