ATÖLYE KONUMUZ ETKİLİ İLETİŞİM
Öğrencilerimizle günlük hayatta karşılaştıkları insanlarla etkili ve doğru iletişim kurmaları için yaptığımız atölye çalışmamızda kukla atölyesi ve maske canlandırması yaptık. Ayrıca çocuklarımızla genel kültürlerini artırmak için en zayıf halka oyununu oynadık.
Atölye takvimimiz şöyleydi:
15 Ekim Kırklareli Vize’de
2-9 Kasım Ankara’da
28-29 Kasım İstanbul
30 Kasım-3 Aralık Vezirköprü
4-10 Aralık SinopRESİM VE OYUNCULUK ATÖLYESİ
Gönüllülerimiz ressam Nursel Balpınar ve oyuncu Şencan Güleryüz ile birlikte, 16 Haziran’da İstanbul’da yaşayan bütün çocuklarımızla birlikte Resim ve Oyunculuk Atölyesi gerçekleştirdik. Çocuklarımızın ilgi alanlarına göre iki gruba ayrıldığı çalışmamızın Resim Atölyesi bölümünde çocuklarımız figürler çizdiler ve farklı boya malzemeleriyle serbest çalıştılar. Aynı anda devam eden oyunculuk söyleşisinde ise Şencan Güleryüz, oyunculuğa nasıl başladığını, aldığı eğitimleri, çalışmalarını, mesleğin keyifli ve zorlu yanlarını öğrencilerimizle paylaştı. Oyunculuğa merakları daha da artan öğrencilerimiz Şencan Bey’e oyunculuk hakkında merak ettikleri soruları yönelttiler.


ATÖLYE KONUMUZ ÇOCUK HAKLARIYDI
2015 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk psiko-drama atölye çalışmamızın konusu çocuk haklarıydı. Öğrencilerimizi hakları konusunda daha iyi bilinçlendirmek ve haklarını savunabilmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmamızın İstanbul ayaklarında Bahçeşehir ve Özyeğin Üniversiteleri öğrencileriyle HSBC Gönüllü Takımı bize destek oldu.
Bütün öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz atölyelerimizde ilk olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA)’nin hazırladığı 13 dakikalık Çocuk Hakları konulu filmini izledik. Filmin ardından ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına ayrılan öğrencilerimizle yine ÇOÇA’nın tasarladığı çocuk hakları temalı kutu oyununu oynadık. Etkinlik sonunda da yaptığımız sohbetlerle çocuklarımızın bilgilerini pekiştirdik.
Atölye takvimimiz şöyleydi:
8 Mayıs Ankara
16 Mayıs Şanlıurfa
17 Mayıs İstanbul Avrupa Yakası
18 Mayıs Mardin
19 Mayıs Adıyaman
30 Mayıs İstanbul Anadolu Yakası
3 Haziran Vize
9 Haziran Sinop