İstanbul Aralık 2018

‘Ebruca Yansıma’ Sergisi Sanatseverlerle Buluştu


Vakıf Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Ebru Uygun’un, vakfımızın 25. yılına özel hazırladığı ebru çalışmalarından oluşan ‘Ebruca Yansımalar’ sergisinin açılışını 18 Aralık Salı günü GaleriMiz’de gerçekleştirdik.

Türk klasik sanatlarından ebruya, geliştirdiği tekniklerle yeni bir boyut kazandıran ve farklı yüzeylere yaptığı çalışmalarla ebruyu hayatın içine sokan sanatçı Ebru Uygun, Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında gerçekleştirdiği sergilerle ebru sanatının dünyada tanınmasına büyük katkı sağladı.

Ebru sanatının tüm duygu, düşünce ve tecrübelerinin yansımasını sunduğunu belirten sanatçı, eserlerini “Ebru renklerin su üzerindeki dansı. Ben bu dansı sabitleyerek ölümsüzleştiriyorum. Her renk, suyun her hareketi hayatımda dokunduğum veya bana dokunanların yansıması. Mutluluklar-acılar, başarılar-hayal kırıklıkları, yani beni ben yapan her şey” ifadeleriyle anlatıyor.
Gelirinin bir kısmının okuma istekli çocuklarımız için vakfımıza aktarılacağı sergi 7 Ocak tarihine kadar GaleriMiz’de sizleri bekliyor.