İstanbul Nisan 2021

Samsung'la Hayata Geçirdiğimiz ''Paylaşmanın Sorumluluğunu Al'' Sitesi Yayında!

Samsung ile birlikte hayata geçirdiğimiz Paylaşmanın Sorumluluğunu Al projemizin startını yoğun katılımlı sanal basın toplantısı ile gerçekleştirdik.
Projemizde; anne ve babalara, internetin zaman ve içerik açısından doğru kullanımı konusunda yol gösterecek online bir platform oluşturduk.
Platformda hem yazılı hem de videolu içerikler yer alıyor. İnternette çocukların karşılaşabileceği riskler ve tehlikeler, konunun uzmanları tarafından detaylıca açıklanıyor. Platformda yer alan “Çocuğunuza güvenli interneti nasıl anlatırsınız?” bölümünde çocukların yaş gruplarına göre nelere dikkat edilmesi ve nasıl önlemler alınması gerektiği yer alıyor. Platformda bir de kontrol listesi bulunuyor. Bu listede ebeveynler yapmaları gerekenleri liste halinde görüp işaretleyebiliyor. Yine platform üzerinde sunulan anket ile ebeveynler kendi internet kullanımlarını da değerlendirebiliyor. Bunların yanı sıra ebeveynlerin birçok detaya hâkim olabilmeleri için konu hakkındaki terim ve kavramları açıklayan bir dijital bilgelik sözlüğü de yer alıyor.

Sizleri de, çocuklarınızın doğru internet kullanımı konusunda destekleyici bilgiler edinmeniz için siteye bekliyoruz. TIKLAYINIZ
adresine bekliyoruz