1. Ergenlik KongresiErgenlik dönemi sorunları ve çözüm önerileri konusunda gençlere destek olmayı amaçlayan “Ben Ergenim” projemizin sonuçlarını Maltepe Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlediğimiz 1. Uluslarası Ergenlik Kongresi’nde ele aldık.

2013’te hayata geçirdiğimiz “Ben Ergenim” projemizi, 8 ilden 9 bin 170 öğrencinin katılımıyla gerçekleştik. Proje sonuçlarını 9 Kasım Perşembe günü Maltepe Üniversitesi’nde düzenlediğimiz 1. Uluslararası Ergen Kongresi’nde masaya yatırdık. Kongrede, ergenlerin duygu ve beklentileri, şiddet eğilimi, ailelerin yaklaşım ve çözümleri üzerine çeşitli konular ele alındı. Kongrede, Prof. Dr. Nermin Çelen, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Prof. Dr. Daniel Rijo, Prof. Dr. Figen Çok, Yrd. Doç. Dr. Yudum Akyıl ve Öğr. Gör. Nesteren Gazioğlu konuşmacı olarak katıldı.

“KONGRENİN GELENEKSELLEŞMESİNİ AMAÇLIYORUZ”

Başkanımız Ebru Uygun, ekip olarak faydalı olduğuna inandıkları bir organizasyon gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’de eğitimle ilgili önemli projelere imza attığımız 24 yılı geride bıraktık. En temel hedefimiz ergenlerin birbirleriyle ve yetişkinlerle ilişkilerini etkin şekilde yönetebilmeleri. Kongrenin gelenekselleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Gençler ilerideki liderler olacak. Bu yüzden onların ihtiyacını şimdiden karşılamak geleceği etkileyecek. Eğer şimdi ergenleri doğru yönde desteklemezsek ileride çok önemli sorunlarla karşılaşabiliriz” dedi.