Somestre Tatilinde Birbirinden Güzel Etkinlikler Yaptık

Ara yıl tatilinde çocuklarımızla birbirinden güzel etkinliklerde buluştuk. Çocuklarımızla ilk olarak 22 Ocak’ta gönüllülerimizin gerçekleştirdiği etkinlikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ümraniye Sahnesi’nde “Pırlantadan Bal” oyununu izledik. Lise öğrencilerimiz 25 Ocak’ta Taner Barış Türk tarafından gerçekleştirilen meslek tanıtımına katılırken, öğrencilerimiz burada merkezi sisteme bağlı sınavlara hazırlanma ve genel anlamda çalışma tekniklerine dair eğitim aldı.

Öğrencilerimizle 25 Ocak’ta Yaşam Yolu Yoga Merkezi’ne gittik. Burada eğitmenlerden yoga hakkında bilgi alan çocuklarımız, daha sonra yaklaşık bir buçuk süren bir yoga uygulaması gerçekleştirdi. 26 Ocak’ta ise çocuklarımızla Sihirli Elmalar’a gittik. Sihirli Elmalar’da elma şekeri yapmayı öğrenen çocuklarımız, birbirinden güzel elma şekerleri yaptı. Yaptıkları elma şekerlerini evlerine de götüren çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi.

Çocuklarımızla 3 Şubat tarihinde iki ayrı etkinlikte buluştuk. Bunlardan ilkinde Metrocity AVM’deki Icessporto Buz Pisti’nde buz pateni yaptık. Etkinlikte ilk önce eğitmenlerden buz pateni eğitimi alan çocuklarımız, daha sonra buzun üstünde özgürce dolaştı.

3 Şubat’taki ikinci etkinliğimiz için ise Profilo AVM’ye gittik. Burada önce yemek yiyen çocuklarımızla birlikte “Çizmeli Kedi” filmini izledik. Hınzır kedinin macerasını keyifle izleyen çocuklarımızın yüzünde etkinlik sonunda gülücükler açıyordu.