Gönüllülük Çalışmalarımız Sürüyor!

5 Ekim tarihinde Gönüllük projemiz doğrultusunda Arnavutköy Şehit Selçuk Gürdal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda etkinlikler gerçekleştirdik. “İlk Yardıma İlk Adım” proje ortağımız AstraZeneca’nın yurtdışından gelen yetkilileri ile birlikte Şehit Çavuş Selçuk Gürdal Yatılı Bölge İlköğretim Bölge Okulu’nda eğitim gören öğrencilerle vakit geçirme imkanı yakaladık.

Etkinlik sırasında öğrenciler ve gönüllülerimiz gruplara ayrılarak çalışmalar gerçekleştirdi. Bir grup halı sahada kıran kırana futbol maçı yaptı, diğer bir grup kız öğrencilerin kaldığı yurdun televizyon odasının duvarlarını güzel resimlerle donattı. Bir başka grup ise sınıflarında çocuklarla sohbet ederek birlikte vakit geçirmenin mutluluğunu yaşadı. Etkinlik sonunda gönüllüler, öğrencilerin yemekhanelerinde hep birlikte yenilen yemekte öğrencilik günlerine geri döndüler.

Arnavutköy Şehit Selçuk Gürdal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda yapılan etkinliğimizle eş zamanlı olarak AstraZeneca yetkilileri, Vakıf Başkanımız Ebru Uygun’la Açı İlköğretim Okulu’nda buluştu. Başkanımız ve gönüllüler üç saatlik zaman diliminde sivil toplum kuruluşları ve gönüllülük üzerine sohbet ettiler. Sohbet yurtdışından gelen gönüllülerimiz için oldukça etkileyiciydi. 

6 Ekim tarihinde Vakıf Başkanımız Ebru Uygun, gönüllük üzerine sohbet etmek için Silivri’de Aile Eğitim Derneği tarafından düzenlenen gönüllülük eğitimine katıldı. Başkanımız çeşitli ülkelerden gelen gönüllülerle TOÇEV, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülük çalışmaları üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdi.