Eylül’de Projelerimizde Neler Oldu?

Projelerimiz Eylül ayında Türkiye’nin çeşitli illerinde sahadaydı… Projelerimiz her yıl çoğalarak devam ediyor, daha çok çocuğu ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Aydınlık bir Türkiye için projelerimizde yeni çocuklarımızla buluşuyoruz. Muş, Erzurum, Hatay, Adıyaman, Gümüşhane, Bayburt, Karaman, Mardin, Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş bizi bekliyor.

2005 yılında başlayan köy okulları onarım projemiz "Yaşasın Okulumuz"da Samsung Electronics Türkiye ve Total Oil Türkiye sponsorluğunda 4 köy okulunun daha onarımını gerçekleştirildi. Çocuklarımıza yeni yüzleri ile okullarını hediye edeceğiz. Samsung sponsorluğunda onarımı yapılan okullarımız: Muş İli Malazgirt İlçesi Çiçekveren Köyü İ.Ö.O., Erzurum Aziziye İlçesi Yoncalık Köyü İ.Ö.O., Adıyaman Merkez Burç Köyü İ.Ö.O. Total Oil'in onarımına sponsor olduğu okulumuz: Adana Kozan İlçesi Yeniköy İ.Ö.O.

"Evimdeyim" projemizde Çelebi Holding’in desteği ile 3 öğretmen lojmanının onarımını daha gerçekleştirip, yeni yüzü ile öğretmenlerimize hediye ettik. Onarımı yapılan lojmanlarımız: Van Özalp İlçesi, Gültepe Köyü İ.Ö.O, Erzurum Horasan İlçesi Bulgurlu Köyü İ.Ö.O. Hatay İli Kumlu İlçesi Akkerpiç Köyü İ.Ö.O öğretmen lojmanının açılışını gerçekleştirdik.

"İyi Beslenmek İyi Gelecek" projemizde 2011 yılı rotamız olan Gümüşhane-Bayburt-Sivas illerinde 500 çocuğumuza dağıtımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Ama durmak yok 2012 yılı yeni çocuk seçimi için ekibimiz Eylül ayında yine yollardaydı!  2012 yılı illerimiz: Ankara, Kırşehir, Kırıkkale, Aksaray, Niğde.

İki uluslararası ödülle taçlandırılan, en uzun soluklu projelerimizden olan  "İlk Yardıma İlk Adım"da çocuklarımıza tiyatroyla ilk yardım eğitimi vermeye devam edeceğiz. ABD'de PR News Dergisi tarafından verilen CSR Awards Onur Ödülüne layık görülen projemiz, Hindistan’da ise "Golden Peacock Global Kurumsal Sosyal Sorumluk" birincilik ödülünü aldı. Ödülün ekibe kattığı mutlulukla yeni çocuklara ulaşmaya devam ediyoruz.

Çocuklarımıza küresel ısınmayı anlattığımız “Yarının İzleri” ve temizliğin önemini vurguladığımız “Temiziz”projelerimizde tiyatro aracılığıyla çocuklarımıza ulaşmaya devam edeceğiz. Yeni iller, yeni çocuklar bizleri bekliyor.

Citibank’ın sponsorluğunda okullara yepyeni kütüphaneler kazandırmaya devam ediyoruz. Karaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Mardin, İstanbul illerinde belirlediğimiz okullarımızı yeni kütüphane odalarına kavuşturmak için yollardaydık.