Eylül, Ekim ve Kasım’da Çocuklarımız İçin Neler Yaptık

Okulların açılma dönemine girmemiz ile birlikte çocuklarımız için yaptığımız aktivitelere hız verdik. İlk olarak ünlü oyuncu Tuba Ünsal, “Kitap Kurtları Marmara Forum’da” etkinliğinde 8 Eylül’de TOÇEV çocuklarına ve AVM müşterilerinin çocuklarına masal okudu. Etkinlik için birlikte Marmara Forum’a gittiğimiz ilköğretim öğrencisi çocuklarımız ilk olarak tablet bilgisayarlarda ve elle kitap ayraçları tasarladılar. Yaratıcılıklarını zorlayarak tasarladıkları ayraçları büyük bir mutlulukla alan çocuklarımız daha sonra Ünsal’dan masal dinlemek için minderlerindeki yerlerini aldılar. Ünsal’ın gelmesiyle birbirinden güzel masalları keyifle dinleyen çocuklarımız okul öncesi motivasyonlarını da artırmış oldu.

Okulların açılması bizim için ayrı bir anlam daha taşıyor. Çünkü okuma istekli çocuklarımıza içinde kırtasiye malzemelerinden eşofmana, spor ve okul ayakkabısından kişisel temizlik malzemelerine kadar birçok ürünün bulunduğu paketleri isimlerine özel hazırlayıp gönderdik.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul’da ikamet eden çocuklarımızla Harbiye Askeri Müzesi’ni gezdik. Gezide Cumhuriyetin kazanımları ve Kurtuluş Savaşı hakkında sohbet ettiğimiz çocuklarımız bir yandan tarihi bilgiler alırken bir yandan da eğlenceli vakit geçirdi. Hem 29 etkinliğimizde hem de çocuklarımıza özel hazırladığımız paketlerin gönderiminde Aviva Sigorta vakfımıza katkı sağladı.