Ekim’de Projelerimizde Neler Oldu

TOÇEV projeleri Ekim ayında da hız kesmedi. 16-17-18 Ekim 2012 tarihlerinde çocuklarımıza temizliğin önemini interaktif olarak anlattığımız “Temiziz” projemizde Yalova’da 3 ilköğretim okulunda 5 etkinlik yaptık. Bu sene Zorlu Enerji ortaklığıyla başladığımız, enerjinin doğru kullanılması ve enerji tasarrufu konusunda öğrencilere tiyatro oyunu eşliğinde farkındalık yarattığımız “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesinde 16-19 Ekim tarihleri arasında Rize, Erzurum ve Erzincan illerinde 4 ilköğretim okulunda 12 sunum yaptık.

Ekim ayında kurumsal gönüllülük anlamında da çok güzel bir çalışmaya imza attık. Lilly İlaç firması ile birlikte 11 Ekim’de Arnavutköy Şehit Çavuş Selçuk Gürdal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda çocuk oyun gruplarından ve jimnastik aletlerinden oluşan oyun parkının açılışını yaptık. Açılış esnasında Lilly İlaç ve TOÇEV çalışanları öğrencilerle resim ve müzik yaptı, futbol, voleybol ve TABU oynadı, çocukların yüzlerini boyadı.

“Yaşasın Okulumuz” projesi dahilinde Total Oil ile birlikte onardığımız Sakarya’nın Karasu İlçesi Konacık Köyü İlkokulu’nu 1 Kasım’da açtık. Konacık Köyü İlkokulu, Total Oil ile onardığımız dördüncü okul olurken, proje dahilinde de toplam 203 okul onarmış olduk. Total Oil’in gönüllüleri ve vakıf çalışanlarımızın katılımıyla birbirinden güzel etkinliklerle şenlik havasında geçen açılışta; öğrencilerimizin yüzlerini boyadık, onlarla beraber ağaç diktik, fotoğraf çektik, oyuncakları ve kitapları yerleştirdik. Gün boyu süren etkinlik sonunda çocukların ve Total Oil çalışanlarının mutluluğu görülmeye değerdi.