Atölye Konumuz “Koşulsuz Paylaşım”dı

Paylaşımın önemini ve değerini vurguladığımız “Koşulsuz Paylaşım” temalı atölye çalışmamızı İstanbul’da yaşayan çocuklarımız için 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdik. İlk atölyemizi 31 Mayıs’ta Akatlar Açı İlkokulu’nda Avrupa Yakası’nda yaşayan öğrencilerimize, ikinci atölyemizi de Anadolu Yakası’nda yaşayan öğrencilerimize Acıbadem Doğa Koleji’nde yaptık.

Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencilerinin de gönüllü katıldıkları atölye çalışmamızda ilk önce çocuklarımızı yaşlarına göre gruplara ayırdık. Daha sonra, verdiğimiz kağıtlara istedikleri bir yemeğin resmini yaparak kendi aralarında paylaştılar. Bunun ardından hepsine birer balon dağıttık. Şişirdikleri balonlarını, hangisi kimin olduğu belli olmayacak şekilde karıştıran çocuklarımız, rastgele balonlar alarak birbirlerine hediye etti. Son olarak da büyük boy bir pantolona iki çocuğumuz birer ayağını soktu ve böyle yürüme egzersizi yaptı. Hem çalışmalar hem de çalışmalar esnasında yapılan sohbetler, çocuklarımızın paylaşım üzerine farkındalıklarının gelişiminde çok faydalı oldu.

Atölye etkinliğimizde bize destek veren Açı Okulları’na, Doğa Kolejleri’ne ve Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.